شمار مرگ و میرها در کردستان بە ۱۹۹۲ نفر رسید

خبرگزاری ایسنا

آرزو فلاحی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۱۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: در حال حاضر در سنندج ۱۴۱ نفر، سقز ۱۳ نفر، مریوان ۱۳ نفر، قروه ۹ نفر، بیجار ۸ نفر، کامیاران ۱۰ نفر، دیواندره ۲ نفر، بانه ۱۷ نفر و در سروآباد ۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

بە گزارش ایسنا بە نقل از روابط عمومی دانشگاە علوم پزشکی کردستان، فلاحی از مرگ ۳ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۹۹۲ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۸۶۹ نفر در سنندج، ۳۱۷ نفر در سقز، ۱۵۲ نفر در قروه، ۱۰۶ نفر در کامیاران، ۱۶۰ نفر در بانه، ۹۲ نفر در دیواندره، ۷۶ نفر در بیجار، ۱۹۱ نفر در مریوان، ۲۴ نفر در دهگلان و ۵ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

وی ضمن تأکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون جهت کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار کرد: در اسرع وقت تزریق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل نمایید.

شمار مرگ و میرها در کردستان بە ۱۹۹۲ نفر رسید