استفاده از نخبگان در خودروسازی/مجلس جلوتر از دولت حرکت می‌کند

خبرگزاری ایسنا

علیرضا پاک‌فطرت بعدازظهر پنج‌شنبه ۱۹ اسفند در آیین رونمایی از خودروی برقی ایرانی در کارخانجات مخابراتی ایران، به اهمیت و ضرورت توجه به صنعت خودروسازی با بکارگیری از ظرفیت نخبگان و سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

او با اشاره به رونمایی از این خودروی برقی در کلانشهر شیراز، افزود: شیراز علاوه بر برخورداری از قطب‌های سلامت، پزشکی، عرفه، شعرا و گردشگری، باید شهر الکترونیک نیز باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه زمان به ویژه برای تولید کنندگان بسیار مهم است، گفت: مجلس به تولیدکنندگان نه در شعار بلکه در عمل توجه دارد و ارائه بیش از هزار طرح به هیأت رئیسه مجلس یازدهم گویای همین مدعاست.

پاکفطرت با تصریح بر این نکته که مجلس جلوتر از دولت حرکت می‌کند، به طرح تسهیل در فضای کسب و کار اشاره و عنوان کرد: براساس این طرح، باید تمام مجوزها به صورت الکترونیکی و در حداقل زمان صادر شود و اگر وزارتخانه یا دستگاهی به موقع پاسخ نداد، جریمه بسیار سنگینی در انتظار آنها خواهد بود.

او همچنین با اشاره به طرح شفافیت نمایندگان مجلس مبنی بر در معرض نشان دادن و اعلام میزان حقوق دریافتی، گفت: با تصویب این طرح در روزهای پایانی سال، مجلس شفافیت را از خود شروع کرده و با این اقدام از همه انتظار می‌رود در راستای پیشگیری از فساد به کمک دستگاه قضایی بیایند.

رئیس مجمع نمایندگان فارس همچنین طرح تعالی نظام خانواده و طرح هماهنگی و حمایت از بخش خصوصی دیگر طرح‌های ارائه شدت توسط مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم عنوان کرد.

پاکفطرت در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به شهردار شیراز مبنی بر خرید خودروهای الکترونیکی، بیان کرد: اتومبیل تولید شده می‌تواند ویژه زائران سومین حرم اهل بیت (ع) مورد استفاده قرار بگیرد و شهرداری می‌تواند آن را خریداری کند که هم تبلیغ است و موجب خیر و برکت خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه ما در ایران صنعت خودروسازی نداریم و تنها مونتاژ خودرو داریم، گفت: کشور ژاپن خودروسازی را اصلا دیگر انجام نمی‌دهد و طرح را می‌دهد و دیگر کشورها آن را اجرا و تولید می‌کنند.

بنابراین گزارش، تولید خودرو برقی با مشارکت شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (ITMC) و شرکت خودرو سازان جنوب (KSJ) و در قالب تأسیس شرکت آی تک موتور شیراز (ITMS) در محل سایت کارخانجات مخابراتی ایران و همچنین مرکز تحقیق و توسعه خودروهای برقی با مشارکت کارخانجات مخابراتی ایران، شرکت خودرو سازان جنوب و دانشگاه صنعتی شیراز در محل سایت کارخانجات مخابراتی ایران افتتاح شد.

گفتنی است، کارخانجات مخابراتی ایران به عنوان بزرگترین شرکت دانش بنیان تولیدی کشور و شرکت خودروسازان جنوب با بیش از ۲۵ سال سابقه درخشان در صنعت خودرو و در راستای اهداف دولت محترم در خصوص اجرای دستورالعمل تولید خودروهای جدید الکترونیکی و پیشرفته و گسترش آن در کشور، توانستند برای نخستین بار در کشور، خودروهای هوشمند الکتریکی اکسیژن با پلتفرم ملی را با صرف ۲۰ هزار ساعت کار، طراحی و تولید کنند.

استفاده از نخبگان در خودروسازی/مجلس جلوتر از دولت حرکت می‌کند