اتمام ۵۳ پروژه نیمه کاره شهرستان طبس در دستور کار است

خبرگزاری ایسنا

جواد قناعت ظهر امروز ۲۷ اسفند در بین نمازگزاران جمعه این هفته شهرستان طبس ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت مهدی(ع) و همچنین تبریک روز سربازان گمنام امام زمان (عج)، گفت: آرزو و دعا می کنیم که خداوند هر چه سریعتر در فرج آخرین ذخیره الهی و منجی عالم بشریت تعجیل بگرداند و به مقام عظمای ولایت سلامتی بدهد تا پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به دست صاحب اصلی آن برساند.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه اعتقاد به ظهور منجی در ادیان مختلف از جمله یهودی ها، زرتشتی ها و مسیجی‌ها نیز وجود دارد و انها هم اعتقاد به منجی دارند، گفت: پیروان سایر ادیان هم منتظر هستند تا منجی آخرالزمان ظهور کند اما مفهوم انتظار و ظهور در دین اسلام با سایر ادیان تفاوت های اساسی دارد و موعود مسلمانان با موعود ادیان دیگر متفاوت است اما در کنار این تفاوت ها همه ادیان در غلبه حق بر باطل مشترک هستند.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به حدیثی از نبی اکرم(ص) که می فرمایند: «افضلُ اعمال امّتی انتظار الفرج من اللّه عزّوجل»،« انتظار فرج از جانب خدای بلند مرتبه، برترین عمل امت من است، بیان کرد: باید دید که انتظار برای فرج چه است و به چه کسانی منتظر واقعی می گوییم.

قناعت با بیان اینکه منتظران واقعی اهل قیام و تلاش هستند، گفت: منتظر واقعی چنانچه در جایی در عرصه های بین المللی بر قشری از مسلمانان در کشورهای مختلف ظلمی وارد بشود باید فریاد بکشد.

وی یکی دیگر از خصوصیات منتظر واقعی امام زمان(عج) را بصیرت و زمان شناسی به ویژه در مواجهه به فتنه ها دانست و ادامه داد: فتنه هایی که نظام سلطه در داخل کشور در چند دهه اخیر ایجاد کرد که مهمترین آن فتنه ۸۸ بود، منتظر واقعی کسی است بصیرت دارد و گوش به فرمان رهبری است، نه نظام سلطه و تفاله های آنها در داخل کشور، منظر واقعی اهل در صحنه بودن است و منفعل نیست.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه منتظر واقعی اهل ترویج اسلام ناب است و نه گوشه گیری  و انزوا، تصریح کرد: منتظر واقعی صالح و ظلم ستیز است، کسانی که دم از انتظار می زنند باید در مقابل نظام سلطه و مستکبرین عالم و به ویژه انهایی که مسلمانان را مورد ظلم و ستم قرار دادند، بایستند و مقاومت کنند.

قناعت مهمترین شاخص منتظر واقعی را اهل جهاد تبیین بودن دانست و گفت: این موضوع از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری است و یک منتظر واقعی ماموم واقعی امام زمان(عج) خودش است.

وی افزود: امروز یک منتظر واقعی باید پشت سر مقام معظم رهبری باشد، چراکه امروز تنها کسی که پرچم اسلام را در جهان پرتلاطم به دست گرفته است مقام معظم رهبری است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مدافع مظلومان و محرومان جهان است، گفت: ایشان ایستادگی کامل در برابر مستکبران و شیطنت ها و فتنه های نظام سلطه دارند، لذا عقلنا و منطقا کسی که پرچم اهل بیت(ع) را به دست گرفته است مورد توجه و عنایت خاص امام زمان(عج) هم قرار می گیرد.

قناعت با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است، گفت: ایجاد تمدن نوین اسلامی یکی از موضوعاتی است که رسانه های بیگانه روی آن حساس هستند و میگویند که تمدن ساز فقط فرهنگ غربی ها است، لذا ایجاد تمدن نوین اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب بر آمادگی طلوع خورشید ولایت است.

وی با اشاره به اینکه امروز بشر نیازمند منجی است، گفت: غفلت از مسئله انتظار مشکل اصلی جامعه بشریت و کشورهای منطقه است.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به روایتی از امام باقر(ع) که فرمودند:«بنِیَ الْإِسْلَامُ عَلَی خَمْسٍ عَلَی الصَّلَاةِ وَ الزَّکَاةِ وَ الصَّوْمِ وَ الْحَجِّ وَ الْوَلَایَةِ وَ لَمْ یُنَادَ بِشَیْ ءٍ کَمَا نُودِیَ بِالْوَلَایَةِ، اسلام بر پنج پایه استوار است؛ نماز، زکات، روزه، حج و ولایت؛ و بر هیچ چیز به اندازه ولایت تأکید نشده است»، گفت: باید قدر ولایت و ولی فقیه را بدانیم و پشت سر مولا و مقتدایمان باشیم، امنیتی که امروز در کشورمان حکم فرما است به برکت وجود نایب امام زمان(عج) است که باید قدردان باشیم.

قناعت با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که به جد در دولت سیزدهم پیگیری خواهد شد، حل مشکلات مردم و ویژه مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است، افزود: اول فروردین ۱۴۰۱ وارد قرن جدید می شویم، امام راحل در سال ۵۹ فرمودند که قرن جدید، قرن غلبه مستضعفین بر مستکبران است، قطعا در قرن جدید شاهد موفقیت های چشم گیری در عرصه های مختلف برای نظام عزیز اسلامی خواهیم بود.

وی گفت: در ۲۳ دی ماه امسال در سفر شهرستانی به همراه مدیران استانی خدمت مردم طبس رسیدم و موضوعات مختلفی را مدیران و مردم عزیز مطرح کرده بودند و از بنده به عنوان مقام عالی دولت در استان و نماینده طبس خواسته بودند استقرار بالگرد در منطقه بود که با پیگیری های صورت گرفته بعد از دو ماه مستقر شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از موضوعات اصلی موضوعات بهداشتی است که در سال جدید قطعا برای تکمیل بیمارستان طبس اقدام خواهیم کرد، افزود: موضوع جاده های استان از دغدغه های اصلی مردم منطقه است که پیگیر حل انها هستیم.

قناعت با بیان اینکه ۵۳ پروژه نیمه کاره در شهرستان طبس در دستور کار است و به جد پیگیری می‌کنیم تا به اتمام برسد، یادآورشد: امید است آنچه در شان مردم ولایت مدار شهرستان طبس است، انجام شود.

اتمام ۵۳ پروژه نیمه کاره شهرستان طبس در دستور کار است