بقعه متبرکه امامزاده محمود (ع) میزبان طرح نوروزی آرامش بهاری

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی در گفت گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: طرح نوروزی آرامش بهاری به مناسبت ایام نوروز با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در بقعه متبرکه امامزاده محمود(ع) مشهور به سید محمید قلعه رئیسی شهرستان کهگیلویه برگزار می‌شود.

وی اظهارکرد: این طرح از ۲۸ اسفندماه  شروع شد و تا سیزده فروردین ماه در صحن امامزاده محمود(ع) برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از جمله غرفه‌هایی که در حاشیه حرم مطهر این امامزاده برپا می‌شود غرفه کودک و نوجوان، غرفه مشاوره ازدواج و پاسخگویی به مسائل شرعی و احکام است.

 نصیرالاسلامی تقویت باورهای اعتقادی، دینی و مذهبی و بهره برداری مطلوب از فضای معنوی بقاع متبرکه امامزادگان را از جمله اهداف اجرایی طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه برشمرد.

گفتنی است که آستان مقدس امامزاده سید محمود(محمید) علیه السلام در شیبی ناهموار در دامنه کوه بی‌سیتون (بی‌سیدون) بخش چاروسا از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه و بویراحمد، با ارتفاع ۱۱۹۰ متر از سطح دریا، در فاصله ۷ کیلومتر با شهر قلعه‌رئیسی، مرکز بخش چاروسا و ۷۵ کیلومتری دهدشت، مرکز کهگیلویه واقع شده است.

این امامزاده دارای اولاد زیادی در بلاد وسیع کرانه‌های جنوبی خلیج‌ فارس و دامنه شمالی و شرق جبال زاگرس (کهگیلویه و بویراحمد، بهبهان، بنادر بوشهر، قسمتی از اصفهان، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری) و سایر نقاط ایران و خارج از کشور است که به سادات «رضا توفیق» شهرت دارند.

امامزاده محمود(ع) یکی از مشهورترین بقاع متبرکه استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که از زمان‌های گذشته مورد توجه مردم با ایمان و مکانی برای تمسک و توسل اهل معرفت بوده است.

بقعه متبرکه امامزاده محمود (ع) میزبان طرح نوروزی آرامش بهاری