رژیم صهیونیستی در صورت گستاخی دوباره، پاسخ کوبنده آن را در تل آویو دریافت می کند

خبرگزاری ایسنا

آیت الله «سید نصیر حسینی» در خطبه های نماز جمعه ۲۷ اسفندماه ۱۴۰۰ یاسوج ضمن تاکید بر اینکه شیعه شناسنامه ای در نزد ائمه اطهار علیهم السلام جایگاهی نداشته بلکه باید رفتار و گفتار او عملی و برگرفته از کلام الهی و ائمه باشد، افزود: در شناسنامه اعمال برخی افراد به غییر از تهمت و تعدی به جان، مال و ناموس مردم چیزی نیست و شیعه ای که به راحتی اسلحه به دست می گیرد و جنایت می کند، جایگاه و منزلتی در پیش امیرالمومنین علیه السلام و ائمه اطهار ندارد.

وی اظهار کرد: کتاب قرآن، کتابی است که به عنوان قانون خدا و وحی الهی بر پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیه و آله و سلم نازل شد و وظیفه داریم در راستای دستورات خداوند در این کتاب الهی و ائمه اطهار علیهم السلام گام برداریم.

حسینی در خطبه دوم نماز جمعه امروز یاسوج ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه و معصیت، ولادت باسعادت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را تبریک گفت.

خطیب جمعه یاسوج امام عصر عجل الله را ذخیره الهی عنوان کرد و افزود: آنچه که انبیاء الهی و ائمه اطهار علیهم السلام در طول تاریخ بشر کنونی و فرامین و ارزش‌های الهی را در جامعه بشری ترویج و محقق کنند که نشد، باید به دست توانای امام منتظر(عج) انجام بگیرد و این وعده الهی است.

وی با اشاره به اینکه در روایات بسیاری ثواب انتظار را برشمرده‌اند و فرمودند «کسی که بر این عقیده و ایده انتظار زندگی کند، مثل کسی است که در خیمه حضرت حضور دارد، اگر کسی در این حال بمیرد مثل کسی است که در راه خداوند جنگیده و در پیش رسول خدا شمشیر زده و مجروح شده و در خون غلتیده است که این نشان دهنده اهمیت مسئله انتظار است».

حسینی خاطرنشان کرد: مسئله مهم تر، انتظار عملی بوده که باید عملاً ما خود را پاک نگه داشته و اندیشه و رفتار خود را اصلاح کنیم.

امام جمعه یاسوج عنوان کرد: کسانی در زمان امامان معصوم، پیامبر و ائمه بودند، ولی علیه پیامبر شمشیر کشیدند، حتی برخی اعتقاد بالایی به شخص امامت داشتند، ولی هوا و هوس های نفسانی، دنیایی و شیطانی آنها را فریب داد و در مقابل امام ایستادند.

وی تصریح کرد: اینکه برخی‌ها می‌گویند که ما باید جامعه را رها کنیم تا فساد همه گیر شود و ما مقدمات ظهور را با فساد، فحشا و ترویج این مسائل فراهم کنیم، باید بدانند که رهاسازی جامعه با همه آموزه های دینی و قرآنی و اساساً با مسئله «انتظار» مخالفت صریح و آشکار این عقیده دارد.

حسینی با اشاره به اینکه یکی از فسادهای آشکار این است که ما مسئله انتظار و وجود امام عصر عجل الله را نفی کنیم، افزود: بالاترین فساد شرک است و نفی امام و انکار امام(عج) در حد شرک به خداوند است.

امام جمعه یاسوج تصریح کرد: این که روایات خبر داده‌اند از فساد، این یک خبر است، نه اینکه ما بخواهیم با فساد جامعه را به عنوان دشمنان امام زمان(عج) پرورش دهیم و دشمن برای امام درست کنیم.

وی به پاسخ کوبنده و جسورانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی در اربیل عراق اشاره کرد و افزود: مراکز جاسوسی اسرائیل در اربیل عراق مورد هدف ده‌ها موشک نقطه زن ایران اسلامی قرار گرفت.

حسینی ضمن تقدیر و تشکر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این زمینه، گفت: سپاه قدرتمند و مردمی همه موشک‌ها را در نقطه مورد نظر پرتاب کرد و در لانه جاسوسی رژیم صهیونیستی بدون خطا فرود آمدند و این لانه را ویران کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: رژیم صهیونیستی و همه دشمنان ایران اسلامی بدانند که امنیت، عزت و استقلال این سرزمین و ملت خط قرمز بوده و اگر کسی قصد تعرض به آنها را داشته باشد، با پاسخ کشنده، کوبنده و ویرانگر ما مواجه خواهد شد.

وی یادآور شد: اگر کشورهای متخاصم که با ما در حال جنگ هستند مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی بخواهند در کشورهای خود علیه ملت، سرزمین و امنیت ما توطئه چینی و دسیسه کنند، پاسخ مشابه را دریافت خواهند کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: ملت ایران، سپاه پاسداران، ارتش و بسیج ما قهرمان بوده ودر دوران هشت سال دفاع مقدس که همه دشمنان به میدان آمدند، آنها را شکست دادند.

امام جمعه یاسوج گفت: رژیم صهیونیستی ‌نفس های آخر را می‌کشد و آمریکا از اریکه قدرت بر زمین افتاده و لگدمال شده و ملت ایران شاخ آمریکا را شکست.

وی ضمن تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در برابر اراده ملت ایران عددی نیست، افزود: اگر این رژیم گستاخی، فضولی و حرکتی انجام داد، پاسخ کوبنده و جواب آن را در تل آویو دریافت خواهد کرد.

حسینی اظهار کرد: این نشانه اشراف اطلاعاتی مردم و کشور ما بوده و موشک ها ایران دقیق و ظریف عمل می کنند و می توانند حتی یک اتاق را در منزلی مورد هدف قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ما اهل درگیری و جنگ نیستیم، اما اگر کسی قصد خطایی بر ضد ملت ایران داشته و امنیت ما را به خطر بیاندازد، با جسارت و شجاعت متجاوزین را سرکوب خواهیم کرد.

وی ضمن تبریک روز سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف، گفت: سربازان گمنام انسان های شریف و کسانی که قدرت نظام بوده و اشراف اطلاعاتی بالایی دارند، توطئه های سنگینی را بر علیه کشور و نظام خنثی کرده و در مقابل سازمان‌های جاسوسی با سابقه‌ای مثل سیاه و موساد ایستادگی کرده‌ و توطئه آنها را خنثی کرده اند.

حسینی ضمن تبریک عید نوروز، اظهارامیدواری کرد؛ عید نوروز سالی پر از خیر و برکت برای همه ملت ایران باشد.

امام جمعه یاسوج خاطرنشان کرد: در طلیعه این سال ولادت امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را داریم که مایه خیر و برکت بوده و انتظار داریم مردم صله رحم را تا جایی که امکان دارد با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام دهند.

وی ضمن آرزوی سلامتی برای کسانی که قصد مسافرت زیارتی، سیاحتی و گردشگری را دارند، ادامه داد: زیارت، برکت سفر بوده و ثواب و اثرگذاری دارد، ولی در رانندگی باید با سرعت مطمئنه به ویژه در شرایط بارانی قوانین راهنمایی رانندگی را نیز رعایت کنیم.

به گزارش ایسنا، حسینی ضمن تاکید بر اینکه در مکان‌های تفرجگاهی و تفریحی نباید محیط زیست را آلوده کنیم، بیان کرد: باید علاوه بر جلوگیریی از تخریب منابع طبیعی، از این منابع خدادادی حفاظت کنیم.

رژیم صهیونیستی در صورت گستاخی دوباره، پاسخ کوبنده آن را در تل آویو دریافت می کند