مهم‌ترین ویژگی سال ۱۴۰۰ حفظ عزت و اقتدار ایران اسلامی در صحنه بین الملل بود

خبرگزاری ایسنا

 آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر با تبریک میلاد امام زمان (عج) و همچنین عید نوروز اظهار کرد: با توجه به تعطیلات پیش روز شاهد افزایش سفر به استان بوشهر خواهیم بود.

وی با اشاره به افزایش مسافرت‌ها به استان بیان کرد: کنترل اوضاع فرهنگی اجتماعی بر اساس تراز نظام اسلامی و دیانت در نقاط ساحلی و گردشگری از موضوعات مهمی است که باید مد نظر باشد.

امام جمعه بوشهر خواستار ایجاد امکانات متناسب با حضور مسافران در استان شد و افزود: باید پیوست‌های فرهنگی در سواحل و محیط‌های گردشگری حاکم باشد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه دستگاه‌های مربوطه باید مشکلات مسافران را برطرف کنند تصریح کرد: دستگاه‌های مربوطه باید با بصیرت و هوشیاری علاوه بر ارائه خدمات به مسافران، وضعیت فرهنگی را مدیریت کنند تا جامعه با مشکلات اجتماعی، فرهنگی، عفاف و حجاب و ابتذال مواجه نشود.

وی با تبریک ولادت با سعادت حضرت مهدی موعود (ع) ویژگی‌های یاران و اصحاب امام زمان (عج) را برشمرد و اظهار داشت: انتظار در همه ادیان الهی و کسانی که دنبال عدالت در جهان هستند وجود دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، فراهم شدن بستر عدالت پایه در بین مذاهب دینی اسلامی را یکی از موارد مهم انتظار دانست و بیان کرد: توجه به رفتار، گفتار، زبان، ایمان، آخرت، خدمت به محرومان در راستای تراز ائمه طهارت علیه‌السلام از ویژگی‌های منتظران مهدی موعود (عج) است.

صفایی بوشهری با اشاره به اینکه در آستانه پایان سال ۱۴۰۰ قرار داریم افزود: امسال با همه فراز و نشیب که داشت به پایان رسید و این سال در عرصه ملی و بین‌الملل فراز و نشیب‌ها زیادی داشته و مهم‌ترین ویژگی برجسته آن حفظ عزت و اقتدار ایران اسلامی در صحنه بین‌الملل است.

وی با تأکید بر جبران ضعف‌ها و تقویت قوت‌ها گفت: با بررسی ضعف‌ها و قوت‌ها، مسئولان باید ضعف‌ها را برطرف و قوت‌ها را تقویت کنند تا سال جدید سال عزت و اقتدار بیش از پیش ایران اسلامی باشد.

خطیب نماز جمعه بوشهر رسیدگی به محرومان و نیازمندان در آستانه سال جدید و عید نوروز را مورد تأکید قرار داد و افزود: رسیدگی به مشکلات فقرا از ویژگی‌های افراد متدین است که کمک به خانوارهای بی‌بضاعت، نیازمند و محروم به هر شکل یک ضرورت است.

صفایی بوشهری گرانی‌ها و تورم‌های کاذب را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تورم و گرانی‌های کاذب که با مدیریت انجام می‌شود باید نظارت و بازرسی شود چراکه حتی در برخی مواقع افزایش قیمت یک کالا بدون هیچ‌گونه افزایش قیمت در مواد اولیه محقق می‌شود که لازم است با گرانی کالاها و اجناس برخورد قاطع و قانونی شود.

مهم‌ترین ویژگی سال ۱۴۰۰ حفظ عزت و اقتدار ایران اسلامی در صحنه بین الملل بود