شهدا ناظر بر عملکرد مردم و مسئولان هستند

خبرگزاری ایسنا

آیت الله رسول فلاحی در دیدار با خانواده های شهدای گیلانی مدافع حرم که در حسینیه شهدای گمنام سپاه قدس استان برگزار شد، با بیان اینکه توجه به اعمال خوب و صالح منجر به رشد انسان در حوزه‌های مختلف می‌شود، اظهار کرد: امام خمینی(ره) می‌فرماید هر کار خوبی که می‌دانید به آن عمل کنید؛ چه بسا همان عمل خوب منجر به رشد انسان شود.

وی با تاکید بر ثمرات انجام عمل صالح در زندگی مادی و معنوی انسان افزود: انسان باید همواره از پروردگار درخواست عمل صالح داشته باشد، زیرا هر مقدار عمل صالح به حساب انسان نوشته شود، اجر آن در دنیا و آخرت داده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان نماز را دریچه‌ای برای اعلام نیاز انسان دانست و بیان کرد: انسان بعد از خواندن نماز باید از پروردگار درخواست اجابت دعا کند لذا شهدا بعد از اقامه نماز از پروردگار توفیق کسب شهادت را داشتند.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر نقش موثر جوانان گیلانی در دفاع از حریم اهل بیت(ع)، تصریح کرد: استان گیلان در دوران دفاع مقدس و پس از آن در دفاع از حریم اهل بیت جهاد کرده و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام کرده است.

وی با اشاره به ویژگی شهدای مدافع حرم در کشور به ویژه استان گیلان گفت: لیاقت ذاتی، اخلاص باطنی، مردم‌داری، عبد خالص خدا بودن، شجاع داشتن و عاشق شهادت بودن از جمله مهمترین ویژگی های شخصیتی شهدای مدافع حرم بوده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان،‌ شهدا را ناظر بر عملکرد مردم و مسئولان دانست و افزود: شهدا به ویژه جوانان رشید شهدای مدافع حرم عزیز دل ملت و اسلام بوده و باید همواره قدر آنان را دانست؛ به این منظور باید مسوولان با عملکرد خود قدردان خون پاک شهیدان باشند.

شهدا ناظر بر عملکرد مردم و مسئولان هستند