اصلاح نشدن قیمت دام، جفا در حق جمعیت عشایری

خبرگزاری ایسنا

امان الله حسین پور در شورای عشایری خراسان شمالی که در محل استانداری و با حضور رئیس سازمان عشایری برگزار شد، با اشاره به اینکه در حال حاضر جمعیت عشایری با مشکلات متعددی مواجه هستند، اظهار کرد: ما نیز در بروز این مشکلات مقصر بوده ایم، بطوریکه نتوانسته ایم قیمت گوشت تولیدی توسط عشایر را برای این قشر از جامعه منطقی کنیم.

وی افزود: در حال حاضر در حوزه فولاد و صنعت هیچ نظارتی نیست و آن ها محصولات خود را به هر قیمتی به فروش می رسانند؛ این در حالی است که دام و گوشت جزو کالاهای اساسی است باید طبق قیمت اعلام شده به فروش رسد.

حسین پور با بیان اینکه قیمت گندم اصلاح شد، ادامه داد: در سال گذشته 8 میلیون تن گندم خریداری و مابقی نیاز را وارد کنیم که نیاز مصرف کشور ۱۲ میلیون تن است و پیش بینی می شود امسال با اصلاح قیمت مشکل کمتری را در این حوزه داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اولین مسئله ای که مجلس می تواند به عشایر کمک کند آن است که قیمت دام تولیدی این قشر را منطقی کند و باید کاری کرد که دامداری برای این قشر بصرفد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دومین اقدام مهمی که می توان برای این افراد انجام داد آن است که سهم آن ها را از اعتبارات ملی و استانی پرداخت کرد.

اصلاح نشدن قیمت دام، جفا در حق جمعیت عشایری