هدف از خدمات اجتماعی ریشه‌کنی فقر در استان کرمان است

خبرگزاری ایسنا

سردار حسین معروفی عصر امروز ۶ اردیبهست‌ماه در جلسه کارگروه بسیج اقتصادی گفت: براساس برآورد اطلاعاتی خدمات را اولویت بندی کردیم و خروجی خدمات اجتماعی باید افزایش امنیت باشد. 
وی ادامه داد: دشمن فقر هستیم و دشمنی ما با فقر بیشتر از صهیونیست و … است. 
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: ایجاد امید در مردم هدف اصلی سپاه است و اینکه پرچم چه کسی در این زمینه بالا می رود اهمیتی برای ما ندارد. 
وی چشم انداز قرارگاه نهضت آبرسانی مرد میدان را آبرسانی به۶۳۰ روستا در استان دانست و تصریح کرد: اطلس آب در شهرستان‌ها داریم و تجربه اطلس آب را در زمینه مسکن نیز پیاده کنیم. 
معروفی ادامه داد: در حوزه آبرسانی به روستاها استان کرمان پایلوت شد و این اقدام تصمیم درون استانی بوده است و سعی داریم ظرف یک سال این ۶۳۰ روستا را آبرسانی کنیم. 
وی نگاه سپاه را ریشه کنی فقر دانست و در ادامه آب شرب اولویت اول و سپس بهداشت، اشتغال خرد، مسکن مددجویان را به ترتیب اولویت‌های بعدی سپاه ثارالله استان برشمرد و تاکید کرد: تا زمانی که آب و بهداشت روستایی درست نشده باشد مسجد نمی سازیم. 
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: حاشیه سیستان و بلوچستان ساماندهی شد اما حاشیه کرمان شده شوخی. 
وی بر لزوم توجه به بحث فرهنگی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: از ظرفیت گروه های جهادی استفاده کنید و مردم را در کارها خدمات اجتماعی مشارکت دهیم. 
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان تاکید کرد: باید اقدامات محرمیت زدایی اولویت بندی شود. 
علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: سپاه ثارالله استان در خاموشی اقدامات خوبی انجام داده است و منشاء خدمات مطلوبی در استان شدند. 
وی از ظرفیت بسیج و نهادهای مردمی سخن گفت و افزود: طبق تجربه هر جا حضور سازمان یافته مردم داشتیم آن کار به خوبی انجام شده است. 
استاندار کرمان بیان کرد: باید فرهنگ جهادی را تقدیر کنیم و یکی از مزیت های جمهوری اسلامی است. 
وی اظهار کرد: سپاه به خوبی به حوزه رفع مشکلات آبی روستاهای استان ورود پیدا کرده است که قابل تقدیر است. 

https://dailies.ir/27/04/2022/%d9%87%d8%af%d9%81-%d8%a7%d8%b2-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b9%db%8c-%d8%b1%db%8c%d8%b4%d9%87%da%a9%d9%86%db%8c-%d9%81%d9%82%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7/