روز بدون فوتی کرونا در کردستان

خبرگزاری ایسنا

آرزو فلاحی اظهار کرد: در حال حاضر 65 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: سنندج 33 نفر، سقز 8 نفر، مریوان 5 نفر، قروه 5 نفر، بیجار 4 نفر، کامیاران 2 نفر، بانه 7 نفر، سروآباد 1 نفر.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 26 بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

فلاحی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 2010 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 883 نفر در سنندج، 317 نفر در سقز، 154 نفر در قروه، 107 نفر در کامیاران، 161 نفر در بانه، 92 نفر در دیواندره، 76 نفر در بیجار، 191 نفر در مریوان، 24 نفر در دهگلان، 5 نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

وی ضمن تأکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون جهت کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار کرد: در اسرع وقت تزریق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل نمایید.

روز بدون فوتی کرونا در کردستان