احیاء واحدهای اقتصادی شتاب می گیرد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با امضای تفاهم نامه همکاری بین صندوق کارآفرینی امید و نهضت احیای واحدهای اقتصادی، رسیدگی به مشکلات واحدهای اقتصادی نیمه فعال و غیرفعال برای احیاء، نوسازی و فعال سازی واحدهای اقتصادی شتاب می‌گیرد. 

در این خصوص سید امیر حسین مدنی نماینده معاون اول ریاست جمهوری در نهضت احیای واحدهای اقتصادی گفت: در احیای واحدهای اقتصادی که با رضایت مالکان بنگاه های اقتصادی انجام خواهد شد، براساس مدل‌های تامین مالی نوین و علمی در جهت احیای حداقل بیست درصدی واحدهای نیمه فعال، فعال‌سازی مجدد یا تغییر کاربری واحدهای غیرفعال و تکمیل و راه‌اندازی واحدهای نیمه تمام انجام خواهد شد. 

وی افزود: صندوق کارآفرینی امید به عنوان همکار ما در این تفاهم نامه عارضه‌یابی، احیاء، توانمندسازی، ساماندهی و بهبود ظرفیت تولید حداقل ۱۰۰۰ واحد تولیدی که به تایید نهضت احیای واحدهای اقتصادی رسیده باشد را برعهده دارد. 

سید امیر حسین مدنی اعتبار انجام این تفاهم نامه را بالغ بر ۲۰۰۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مشارکت جدی مردم و جوانان و استفاده حداکثری از ظرفیت‌ها و اختیارات دستگاه‌های اجرایی، بانک ها و نهادهای عمومی و انقلابی از اهداف اصلی امضای این تفاهم نامه است. 

وی در پایان افزود: با انجام این تفاهم نامه ۱۴۰۰۰ شغل در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.


احیاء واحدهای اقتصادی شتاب می گیرد