آمریکا دارایی‌های آبراموویچ را مسدود کرد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از وال‌استریت ژورنال، دولت آمریکا به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در این کشور دستور داده است تا دارایی‌های رومن آبراموویچ میلیارد معروف روسی را مسدود کند انگلیس هم اقدام مشابهی را علیه این شخصت روس اعلام کرده است.

مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری SS&Cگلوب می‌گوید: در حال حاضر حساب‌های متعلق به رومن آبراموویچ مسدود شده و تراکنش در آن انجام نمی‌شود. از سوی دیگر هیچ برداشت یا پرداختی از طریق این حساب‌ها امکانپذیر نخواهد بود.

منابع آگاه به رسانه‌ها گفته‌اند که پیام‌های مشابهی به دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا از سوی دولت این کشور ارسال شده است.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری نظیر امپریان، میل استریت و ملنیوم از جمله صندوق‌هایی هستند که  آبراموویچ در آنها سرمایه‌گذاری کرده بود. 

منابع آگاه می‌گویند:  آبراموویچ در ماه فوریه تلاش کرده بود تا دارایی‌های خود را در آمریکا به پول تبدیل کند اما جلوی این کار گرفته شد. 

روز پنج‌شنبه هم دولت انگلیس تحریم‌هایی را علیه این مالک باشگاه چلسی اعمال کرده و دارایی‌هایش را مسدود کرده است. دلیل این مسئله روابط وی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام شده است.

 آبراموویچ تلاش کرده تا باشگاه چلسی را به مبلغ 3 میلیارد دلار بفروشد اما تحریم‌ها جلوی این اقدام را گرفته است. 

حجم دارایی‌های این میلیاردر روس 11 میلیارد دلار برآورد می‌شود.


آمریکا دارایی‌های آبراموویچ را مسدود کرد