انگلیس مبادلات با طلای روسیه را ممنوع کرد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، انگلیس تحریم مبادلات طلا با روسیه را به فهرست محدودیت‌های اعمال شده بر بانک مرکزی این کشور در اوایل ماه جاری، اضافه کرد.

این ممنوعیت جدید در نسخه به‌روزرسانی شده دستورالعمل تحریم ها در پایگاه اینترنتی دولت انگلیس اعلام شده است.

بر اساس این راهنما، «دستورالعمل به‌روزرسانی شد تا ممنوعیت ارائه خدمات مالی برای (استفاده) از ذخایر ارزی و مدیریت دارایی که همچنین شامل مبادلات با طلا می‌شود، روشن شود… ارائه خدمات مالی برای انجام مبادلات با بانک مرکزی روسیه از طریق طلا، ممنوع شده است.»

این سند که در ابتدا در 28 فوریه منتشر شد، توضیح می دهد، نهادهای انگلیسی از هرگونه معامله با بانک مرکزی انگلیس، وزارت دارایی یا صندوق ثروت (ملی) روسیه منع شده اند. این ضمیمه در مورد مبادلات طلا، پس از بروز نگرانی ها در مورد استفاده روسیه از طلا برای دور زدن تحریم ها، اضافه شد.

وزارت خزانه داری امریکا روز پنج شنبه، دستورالعملی در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرد و هشدار داد، مبادلات مرتبط با طلا که شامل روسیه شود، شامل تحریم‌های این کشور می‌شود.

این محدودیت‌ها بر تجارت طلای روسیه در بازار مبادلات فلزات در انگلیس و آمریکا اثر می‌گذارد؛ با این حال، این دو کشور، روسیه را از فروش طلای خود به سایر کشورها یا فروش در سایر بازارهای مبادلات فلزهای گران بها باز منع نکرده‌اند.

انتهای پیام/


انگلیس مبادلات با طلای روسیه را ممنوع کرد