اعتراض کامیون داران اوضاع پایتخت آمریکا را اضطراری کرد

باشگاه خبرنگاران جوان :

رانندگان کامیون‌ها در آمریکا در اعتراض به مقررات و محدودیت‌های مربوط به همه گیری کووید – ۱۹ وارد مسیر کنارگذر و کمربندی پایتخت این کشور شده اند و موجب اختلال در تردد مردم شدند و پلیس پایتخت نیز در واکنش به اقدام معترضان، حالت اضطراری اعلام کرد

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی آر تی، بیانیه پلیس پایتخت آمریکا به مقامات اجازه خواهد داد تا از گارد ملی کمک بگیرند و با دریافت امکانات و غذا برای افسران پلیس، زمینه حضور آنان را در نزدیکی محل اعتراض فراهم کنند.

پلیس واشنگتن از آن بیم دارد که تظاهرات کنندگان راه‌ها و پل‌ها را در پایتخت ببندند و وضعی مشابه با آنچه در ماه گذشته در اوتاوا (کانادا) با اقدام کاروان آزادی صورت گرفت به وجود آورند.

ویلیام واکر، مسئول اداری، شیوه نامه‌ها و اجرای قانون در مجلس نمایندگان آمریکا در یادداشتی به نمایندگان کنگره و به کارمندان آنان توصیه کرد تا در دوره حضور کاروان یاد شده در واشنگتن دی سی، استفاده از قطار و دیگر وسائل حمل و نقل عمومی را مد نظر قرار دهند. او در این یادداشت همچنین به آنان گفته است که در صورت تصمیم به استفاده از خودرو، مسیر‌های جایگزین را انتخاب کنند.

کاروان معترضان اعلام کرده اند که هفته آینده نیز اعتراض دیگری را برپا می‌کنند. برابر گزارش ها، برآورد شده است طول مسیری که کاروان معترضان تشکیل داده اند نزدیک به ۴۵ کیلومتر بوده است.

کاروان آزادی در اوتاوا ماه گذشته با اقدام نیرو‌های امنیتی پراکنده شدند. معترضان کانادایی پس از آن هدف اقدام نیرو‌های امنیتی قرار گرفتند که دولت کانادا به آن نیرو مجوز و اختیار ویژه داد تا به تظاهرات پایان دهد. حساب‌های بانکی معترضان بسته شد، ضمن اینکه سازمان دهندگان کاروان اعتراضی کانادا محاصره و بازداشت شدند.

هواداران معترضان نیز تهدید شدند در صورت تامین کمک و منابع برای کامیون داران معترض، بازداشت می‌شوند. در تصویر‌هایی که در زمان اعتراض کامیون داران کانادا در فضای مجازی دست به دست می‌شد دیده می‌شد که پلیس اوتاوا تظاهرات کنندگان از جمله سالمندان را از زمین و هوا هدف حمله قرار دادند. این اقدام پلیس با انتقاد عمومی سیاستمداران داخلی و خارجی علیه پلیس همراه شد.

کاروان آزادی الهام بخش اعتراض‌های دیگری در شماری دیگر از کشور‌ها از جمله تظاهرات این هفته در واشنگتن شد.

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل اروپا و آمریکا

https://dailies.ir/07/03/2022/%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d8%b6-%da%a9%d8%a7%d9%85%db%8c%d9%88%d9%86-%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%88%d8%b6%d8%a7%d8%b9-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%aa%d8%ae%d8%aa-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c/