بلینکن: تحقیقات آمریکا ارتکاب جنایات جنگی توسط روسیه در اوکراین را نشان می دهد

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، این اظهارنظر از سوی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا پس از بررسی حقوقی داخلی در وزارت امور خارجه مطرح شده است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی همچنین ادامه داد: اطلاعات ارزیابی شده از منابع اطلاعاتی و عمومی آمریکا شامل یکسری گزارش‌های معتبر مربوط به حملات علیه غیرنظامیان است.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در این بیانیه آورده است: نیروهای روسی آپارتمان‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها، زیرساخت‌های حساس، خودروهای غیرنظامیان، مراکز خرید و آمبولانس‌ها را هدف قرار می‌دهند و هزاران غیرنظامی بیگناه را می‌کشند یا زخمی می‌کنند. بسیاری از مواضعی که نیروهای روسی آنها را هدف قرار می‌دهند توسط غیرنظامیان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بلینکن همچنین افزود: این مواضع که هدف حمله نیروهای روسی قرار می‌گیرند شامل یک زایشگاه در شهر ماریوپل و یک سینما در این شهر محاصره شده است. دولت آمریکا به رصد گزارش‌ها درباره جرایم جنگی ادامه می‌دهد و اطلاعات به دست آمده را با متحدان، شرکا و نهادهای بین المللی و سازمان‌ها به صورت متناسب به اشتراک می‌گذارد. ما به پیگیری پاسخگو بودن با استفاده از هر ابزار موجود، از جمله تعقیب کیفری متعهد هستیم.

بلینکن: تحقیقات آمریکا ارتکاب جنایات جنگی توسط روسیه در اوکراین را نشان می دهد