روسیه مرگ یک نظامی‌ در حادثه ناو مسکوا را تائید کرد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد که یکی از نیروهای رزم ناو «مسکوا» پس از انفجار در این ناو در هفته گذشته جان خود را از دست داده است.

در گزارش وزارت دفاع روسیه همچنین گفته شده که در جریان حادثه اخیر برای رزم ناور مسکوا، حداقل ۲۷ نیروی نظامی نیز ناپدید شدند، اگرچه ۳۹۶ نفر نیز از این رزم ناو بیرون کشیده شدند.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای درباره حادثه رزم ناو مسکوا که کمتر از ۱۰ روز پیش به وقوع پیوست، گفت: «در ۱۳ آوریل، رزم ناو موشکی مسکوا به دلیل انفجار مهمات ناشی از آتش سوزی آسیب جدی دید. تلاش برای خاموش کردن آتش بی نتیجه ماند. در جریان کنترل خسارت، یک سرباز جان باخت و ۲۷ نفر دیگر در عملیات مفقود شدند.»

در بیانیه یاد شده، وزارت دفاع روسیه همچنین گفت: «۳۹۶ خدمه این رزم ناو نیز به کشتی‌های ناوگان دریای سیاه در مجاورت محل حادثه انتقال داده شدند.»

وزارت دفاع روسیه همچنین افزود: «وزارت دفاع روسیه تمام حمایت‌ها و کمک‌های لازم را به بستگان و نزدیکان کشته شدگان و مفقودین در عملیات اخیر ارائه می‌کند.»

کمتر از ۱۰ روز پیش، وزارت دفاع روسیه از غرق شدن رزم ناو مسکوا که دچار آتش سوزی و انفجار شده بود به دلیل شرایط نامساعد جوی خبر داد. طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، این رزم ناو در حال حرکت به سمت بندر مقصد، به دلیل آسیب‌های وارده در پی آتش سوزی و شرایط نامساعد جوی غرق گردید.

همچنین در آن زمان وزارت دفاع روسیه با تائید حمله ارتش اوکراین به این ناو جنگی روسی، گفته بود که پس از انفجار مهمات، این ناو آسیب جدی دیده است.

روسیه مرگ یک نظامی‌ در حادثه ناو مسکوا را تائید کرد