زخمی شدن ۴۵ فلسطینی در درگیری‌های روز جمعه در کرانه باختری

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که حداقل ۴۵ فلسطینی در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی طی روز جمعه در کرانه باختری رود اردن زخمی شده‌اند.

هلال احمر در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در درگیری با نظامیان اسرائیلی در منطقه بیتا و بیت دجان در نزدیکی شهر نابلس در کرانه باختری چهل و پنج فلسطینی مجروح شدند.»

اعلام آمار این مجروحان فلسطینی در حالی است که روز جمعه در بیت المقدس ده‌ها نفر دیگر نیز در پی استفاده نظامیان صهیونیست از گاز اشک آور در مسجد الاقصی که درگیری با نمازگزاران فلسطینی روی داد، دچار آسیب شدند.

روز جمعه همچنین برخی منابع از شلیک دو راکت از شمال نوار غزه به سمت اراضی اشغالی خبر دادند. این منابع تاکید کردند که در پی شلیک این دو موشک، سامانه گنبد آهنین در شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه فعال شده است. همچنین در پی حمله راکتی مقاومت، آژیر هشدار در شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه به صدا درآمد.

منابع عبری زبان مدعی شدند که گروه‌های مقاومت دو راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند اما این دو راکت قبل از عبور از موانع مرزی و رسیدن به شهرک‌های صهیونیستی منفجر شدند. همزمان منابع فلسطینی گفته‌اند که یکی از چند راکت شلیک شده از موانع مرزی عبور کرده و به نزدیکی شهرک سدیروت اصابت کرده است.

زخمی شدن ۴۵ فلسطینی در درگیری‌های روز جمعه در کرانه باختری