النخاله: حاج قاسم به نماد حامیان قدس تبدیل شد/ تأکید سران مقاومت بر دفاع از مسجدالاقصی در آستانه روز جهانی قدس

باشگاه خبرنگاران جوان :

در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس و همگام با تحولات اخیر و مبارزات فلسطینی‌ها در برابر عناصر رژیم صهیونیستی، سران مقاومت بار دیگر بر اهمیت توجه به مسأله فلسطین و نیز قدس اشغالی تأکید کردند.

به گزارش شبکه تلویزونی المیادین، سران مقاومت در برنامه «منبر القدس» بار دیگر از نقش ایران در حمایت از مسأله فلسطین تقدیر کردند.

ابو احمد فؤاد: سردار سلیمانی بخاطر آزادسازی فلسطین جانش را فدا کرد

در همین ارتباط، معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین گفت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به خاطر آزادسازی سرزمین فلسطین و آزادی ملت فلسطین جانش را فدا کرد.

ابو احمد فؤاد از ملت ایران و مقام معظم رهبری به سبب حمایت از آرمان فلسطین و مقاومت در فلسطین قدردانی کرد و به روح مطهره امام خمینی (ره) به خاطر اعلام روز جهانی قدس و حمایت از فلسطین و به روح سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» به خاطر حمایت از مقاومت فلسطین برای آزادسازی این سرزمین اشغالی درود فرستاد.

ابو احمد فؤاد گفت: این پیام من به ملت‌های عرب و مسلمان به مناسبت روز قدس است. ما این مناسبت را هر سال گرامی داریم. این گرامیداشت نیز پیگیری پیامی است که امام خمینی رحمت الله علیه صادر و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس اعلام کرد. ابتکار امام خمینی رحمت الله علیه موجب شد وجدان جهانیان در برابر مسئولیت‌های اخلاقی و انسانی شان قرار بگیرد و این تأیید می‌کند حقوق ملت‌های مظلوم با گذشت زمان – خواه کوتاه مدت باشد یا طول بکشد- از بین نخواهد رفت و تباه نخواهد شد. پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در افزایش قدرت نیرو‌های انقلابی در جهان سهیم بود.

او همچنین گفت: انقلاب اسلامی، حامی حقوق ملت‌های مظلوم و ملت‌های تحت اشغال و ملت‌های تحت ظلم و ستم به خصوص حقوق ملت فلسطین است، به ویژه آنکه انقلاب اسلامی یک نمونه زنده در حمایت از مبارزات ملت‌ها و به چالش کشیدن امپریالیسم جهانی و در صدر آن‌ها ایالات متحده آمریکا ارائه کرده است. جمهوری اسلامی ایران با تمام قدرت، حامی محور مقاومت در جهان عرب به خصوص مقاومت فلسطینی است و این از برجسته‌ترین شواهد و علائم حمایت‌های نامحدود جمهوری اسلامی ایران از انقلاب و مقاومت فلسطین است.

او گفت: در این شرایط و در این وقت به ارواح همه شهدای امت اسلامی و عربی و در صدر آن‌ها شهید مبارز [حاج]قاسم سلیمانی درود می‌فرستیم که زندگی اش را به خاطر فلسطین و آزادی ملت فلسطین و به خاطر آزادسازی سراسر فلسطین فدا کرد. امکان ندارد فداکاری‌های آن مبارز شجاع را برای حمایت از امکانات تسلیحاتی مقاومت فلسطینی در غزه یا مناطق دیگر و نیز کمکهایش را به گروه‌های مقاومت در کشور‌های مختلف عربی فراموش کنیم.

النخاله: حاج قاسم به نماد حامیان قدس تبدیل شد

دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز گفت: حاج قاسم به شهادت رسید تا نمادی برای همه آنانی باشد که در دفاع از قدس و آزادی قدس مبارزه می‌کنند.

او گفت: درود بر رسول خدا، سلام بر آل رسول الله و اصحاب و دوست داران ایشان. سلام بر شهداء، شهدای مردم فلسطین و تمام شهدای آزادیخواه در جهان. سلام بر اسرا، اسرای قهرمان فلسطین، سلام بر مجاهدان و حامیان فلسطین که از فلسطین و مسجد الاقصی حراست می‌کنند. سلام بر همه شما، امیدواریم هر سالی که می‌گذرد ملت ما به پیروزی نزدیک‌تر شود.

روز قدس امسال در شرایطی از راه می‌رسد که مردم فلسطین در دفاع از قدس و مسجد الاقصی، در مقابل صهیونیست‌های طغیانگر و مستکبران یهود، به شدت سرگرم جهاد و مقاومتند و در میدان مقابله با درغگویانی هستند که برای وارونه جلوه دادن حقایق، جعل تاریخ و نگاشتن تاریخی سرشار از کینه و نفرت از اسلام و مسلمانان تلاش می‌کنند.

مردم بزرگوار ما برای از میان برداشتن برتری جویی و مفسده طلبی اسرائیل صف کشیده اند تا چهره فرزندان تبهکار صهیونیسم را به خاک بمالند، آنان هر روز در حال نبردند و فریاد برمی آورند طغیانگری هر چه که باشد یا هم پیمانان طاغیان هرکس که باشند و لشکر کشی هایشان به هر مقدار که باشد، باز هم قدس برای ماست؛ فلسطین سرزمین ماست و مردم ما اگر چه در تعداد در اقلیتند، اما در اراده قدرتمندند، آنان این راه را درپیش گرفته اند تا ثابت کنند از حمایت قدس، محل معراج پیامبر و سرمنشاء حرکت ما در این مسیر مقدس، شانه خالی نخواهند کرد.

او در ادامه اعلام کرد: امروز مبارزان ما در تمام اراضی فلسطین، از زندان‌ها تا بازداشتگاهها، از تونل آزادی و گردان جنین تا فلسطین ۱۹۴۸، از کرانه باختری قهرمان و تمام شهر‌ها و روستاهایش و در صدر آن‌ها جنین به عنوان نماد مقاومت در حال دفاع و مبارزه اند. از قدس و حامیان قدس تا نوار غزه، دژ مقاومت و شمشیر همواره آماده در دفاع از قدس، که هیچگاه در برابر متجاوزان و قاتلان تسلیم نمی‌شود، در حال دفاع و مبارزه اند. این قیام فلسطینی است که افق را فرا گرفت و با تکیه بر جانفشانی هایش، خود را بر ظلم و استکبار تحمیل کرد و موجب امیدبخشی در وجود مسلمانان و آزاداندیشان جهان شد. این قیام تا رسیدن به پیروزی هرگز عقب نشینی نخواهد کرد و امتیاز نخواهد داد.

در حال تکمیل …

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل خاورمیانه

https://dailies.ir/26/04/2022/%d8%a7%d9%84%d9%86%d8%ae%d8%a7%d9%84%d9%87-%d8%ad%d8%a7%d8%ac-%d9%82%d8%a7%d8%b3%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%af-%d8%ad%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%a7%d9%86-%d9%82%d8%af%d8%b3-%d8%aa%d8%a8%d8%af/