استقرار ۴۱۳ کمپ سلامت در مبادی ورودی شهر‌ها

باشگاه خبرنگاران جوان :

جعفر میعادفر، رئیس سازمان اورژانس کشور در نشست خبری ضمن تشریح تمهیدات اورژانس برای سفرهای نوروزی، به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

تمهیدات اورژانس برای خدمت رسانی در ایام نوروز چگونه است؟

اورژانس در ایام نوروز ٣ هزار پایگاه زمینی فعال دارد که ١٧٠٠ پایگاه جاده‌ای است و ۵٠ پایگاه اورژانس هوایی هم به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

۶٠ درصد حوادث در ٣٠ کیلومتری شهر‌ها اتفاق می‌افتد. مقرر شده است تا فضایی برای توقف مسافران ایجاد شود تا کمتر شاهد حوادث جاده‌ای باشیم. طبق آمار٢٠٠ هزار کیلومتر راه فرعی جاده‌ای در کشور داریم و ۶٨ درصد ماموریت‌های ما مربوط به حوادث رانندگی است و برای خدمت رسانی در این جاده‌ها از اورژانس هوایی استفاده می‌کنیم.

۶۴٠ بیمارستان دولتی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی و نیرو‌های مسلح به بیماران خدمات رسانی می‌کنند.

واکسیناسیون کودکان و کرونا در ایام نوروز انجام می‌شود و مسافران برای سفر نوروزی باید ٢ دوز واکسن تزریق کرده باشند.

آخرین وضعیت ناوگان اورژانس برای نوسازی و بهسازی و خدمت رسانی بهتر در حوزه فوریت‌های پزشکی را تشریح کنید.

۵ هزار آمبولانس در ناوگان اورژانس کشور داریم، هر چند این آمبولانس‌ها فرسوده هستند اما بودجه‌ای در اختیار دانشگاه‌ها قرار دادیم تا این آمبولانس‌ها را بتوانند تا حدی بازسازی کنند. از امروز ٨٠ دستگاه موتورلانس دیگر به ناوگان اورژانس کلان شهر‌ها اضافه می‌شود. تیم‌های نظارتی از اورژانس کشور بر عملکرد ناوگان اورژانس در ایام نوروز نظارت می‌کنند.

آخرین آمار شهدای اورژانس در دوران کرونا را بیان کنید.

١٩ نیروی اورژانس در دوران کرونا جان خود را از دست دادند و برای اینکه شهید خدمت محسوب شوند، دچار چالش هستیم؛ تعداد ١۵ هزار نفر در ماموریت‌ها به کرونا مبتلا شدند. ٢ نیروی اورژانس هم در مأموریت دچار حادثه شدند و جان خود را از دست دادند. دیشب هم یک تکنسین اورژانس بر اثر حوادث چهارشنبه سوری آسیب دید.

چه تعداد آمبولانس در حوادث چهارشنبه سوری آسیب دیدند؟

٧ آمبولانس اورژانس در حوادث چهارشنبه آخر سال آسیب دیدند.

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی بهداشت و درمان

استقرار ۴۱۳ کمپ سلامت در مبادی ورودی شهر‌ها