عزم مجلس برای تحقق شعار سال/ تولید داخلی باید تقویت شود

خبرگزاری مهر:

محمدجواد عسکری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شعار امسال مبنی بر تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، اظهار کرد: مجلس از همه ظرفیت‌های قانونی و نظارتی خود برای تحقق شعار سال استفاده خواهد کرد.

وی بیان کرد: ما به طور خاص در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی پیگیری‌های لازم را از وزرا و مسئولان اجرایی برای عملیاتی شدن شعار سال انجام می‌دهیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای مثال، ما طی جلسات منظم و متوالی از وزیر جهاد کشاورزی دعوت به عمل می‌آوریم تا در جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس حضور یابد و برنامه‌ها و اقدامات انجام شده برای تحقق شعار سال و به ویژه تولید محصولات کشاورزی را برای نمایندگان تشریح کند.

نماینده مردم داراب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه عنوان دانش‌بنیان هم در شعار امسال آمده است، تاکید ما بر این است که امسال خودکفایی تولید و به ویژه تولید محصولات کشاورزی، نهاده‌های دامی، گندم و دانه‌های روغنی مورد توجه اساسی قرار گیرد.

وی بیان کرد: تاکید مجلس شورای اسلامی در بررسی طرح‌ها و لوایح در سال جاری هم بر این است که حتماً منافع مردم، تأکیدات مقام معظم رهبری و شعار سال مورد توجه قرار گیرد و محقق شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در راستای منافع مردم و بهبود معیشت آنان تلاش خواهند کرد.

عسگری افزود: ما جلسات متعددی را با مسئولان ذیربط برگزار می‌کنیم و با نظارت‌های میدانی خود به دنبال آن هستیم که هم شعار سال و توجه به تولید داخلی محقق شود و هم مردم بتوانند کالاهای اساسی و محصولات کشاورزی را به قیمت مناسب خریداری کنند.

عسکری تاکید کرد: دولت باید تقویت تولید داخلی و صادرات محصولات کشاورزی را در اولویت جدی خود قرار دهد، چرا که این موضوع هم برای کشور ارزآوری دارد و هم میزان اشتغال را افزایش می‌دهد که موضوع اشتغالزایی هم در شعار امسال آمده است و باید عملیاتی شود.

https://dailies.ir/07/04/2022/%d8%b9%d8%b2%d9%85-%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d8%ad%d9%82%d9%82-%d8%b4%d8%b9%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/