حاکمان حجاز با ریختن خون‌های پاک آتش خشم امت اسلام را شعله‌ور می‌کنند

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران ظهر امروز(جمعه 27 اسفند) در خظبه های نماز جمعه تهران، اظهار داشت: در آستانه ورود به سال 1401شمسی عید ملی بزرگ ملت ایران و ملت های فارسی زبان آحاد برادران و خواهران گرانقدر و ملت عزیز و امت اسلام، خویشتن را به تقوای الهی توصیه می‌کنم و امیدوارم سال 1400 را با تقوا به پایان بریم و سال‌آینده را با آراستگی به تقوا و عمل صالح آغاز کنیم.

وی افزود: از نگاه علی ابن ابی طالب نظام سیاسی و حکمرانی ابزاری برای دستیابی به دو آرمان کلیدی و مهم است،‌ گفت: توسعه انسانی یعنی فراهم کردن رشد و تعالی ملت و ساخت یک جامعه انسانی آراسته به دانش و معرف و فضائل انسانی و برخوردار از امنیت و رفاه مهم‌ترین هدف در اندیشه سیاسی اسلام و حکمرانی دینی است.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه هدف دوم ساخت یک کشور آباد و مدرن با پیشرفته‌ترین زیرساخت‌ها برای توسعه است، گفت: امیرالمومنین به مالک اشتر فرمودند که تحقق این دو آرمان در گرو دو ابزار مهم است که یک «نظام تامین مالی دولت مبتنی بر تولید،‌ خلق ثروت و دریافت مالیات» است و بدون این نظام تامین مالی به هیچ هدفی نمی رسیم و همچنین نیروی دفاعی مقتدر بازدارنده برای خلق امنیت ابزار دوم است.

ابوترابی فرد افزود: قانونی اساسی جمهوری اسلامی ایران به این مهم اشاره کرده و در مقدمه قانون اساسی این فراز بلند‌ آمده است و در تحکیم بنیان های اقتصادی، اصل رفع نیازهای انسان در تحکیم بنیادهای اقتصادی، اصل رفع نیازهای انسان در جزیان رشد و تکامل اوست. 

وی ادامه داد: اگر ادبیات سیاسی ما به معنای واقعی کلمه از این کلام انسان‌ساز و جامعه‌پرداز علی (ع) الهام بگیرد، مسیر رشد و تعالی به سرعت فراهم می‌شود و در مسیر دستیابی به تمدن اسلامی حرکت می‌کنیم.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: امام عصر(عج) برای اجرای منشور حکمرانی نامه امیرالمومنین به مالک اشتر در سطح کره خاکی قیام می‌کنند و آن حضرت بی تردید یکایک بندهای این منشور و قوائد انسان ساز و جامعه پرداز و تمدن آفرین را با دقت مورد توجه قرار خواهند داد و در سطح دنیا پیاده خواهند نمود.

وی افزود: با تامین منابع مالی پایدار مبتنی بر تولید و خلق ثروت و بسط امنیت و عدالت در جهان زمینه استصلاح جوامع بشری و تعالی عقلانیت و ایمانی بشر و آراستگی انسان‌ها به فضائل انسانی و رفتار برآمده از ایمان را فراهم می آورند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه با اصلاح افراد بشر شعله های خانمان سوز فساد در جامعه خاموش خواهد شد، گفت:‌ اگر در جامعه فساد بود مسیر اصلاح جامعه با چالش روبرو می شود و این است که رهبر انقلاب بر مبارزه با فساد و بسط عدالت تاکید دارند و رسالت نظام اسلامی را در تحقق عدالت و بسط قسط در جامعه تعریف می‌کنند و امام زمان راه را برای این تحول هموار می نمایند و در دوران حکومت آن حضرت شاهد تحقق رسالت انبیا خواهیم بود.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه عصر ظهور عضر شکوفایی خرد و عقلانیت است،‌گفت: وجود امام عصر کره خاکی را تبدیل به مدرسه ای می کند که راه سخت سلوک عقلانی و علمی را هموار می کند و قدرتهای مسلط این عصر تاریک و سیاه اجازه نمی دهند راه برای شکوفایی اندیشه های بشر همراه شود.

وی با اشاره به اینکه 8 سال تهاجم بر ملت یمن برای آن است که اجازه آزادی و اتخاذ تصمیم و ساخت نظام سیاسی مبتنی بر اندیشه و عقلانیت و ایمان را به آنان ندهند و این اراده مسلط جهان است،‌ تصریح کرد:‌ امروز هم برای مردم مظلوم اوکراین که ما در مصائب آنان سخت اندوهگین هستیم و رنج می‌بریم و هرگز از جنگ استقبال نمی کنیم، اما اشکی که دنیای غرب برای مردم مظلوم اوکراین می ریزد اشک تمساح است و آنها بودند که زمینه و شرایط فعلی را فراهم کردند و امروز هم از آن استقبال می‌کنند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه ابوترابی فرد در ابتدای خطبه دوم نمازجمعه تهران با اشاره به اقدامات اخیر رژیم سعودی گفت: اعدام دسته جمعی ده ها جوان آراسته به ایمان توسط رژیم مورد حمایت غرب که این روزها برای حمایت از جنایت او نخست وزیر انگلیس به آن کشور سفر کرد، از این نگاه‌های دوگانه چه می شود کرد؟ 

وی خطاب به مقامات غربی گفت: اگر برای حقوق بشر نگرانید، چرا بلافاصله بعد از این جنایت هولناک به این کشور سفر می کنید تا با اعلام حمایت خویش نگرانی او را برطرف نمایید؟ این استاندارهای دوگانه حقوق بشر آغازی بر پایان قدرت غرب و فروپاشی نظام سلطه است.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد:‌ این اقدامات در مغایرت با اصول اولیه حقوق بشر و اقدامات عصر جاهلیت و در مغایرت با حقوق بین الملل و اصول انسانی و رویه های حقوقی پذیرفته شده جهانی است. آنان که دستشان به این خونهای پاک آلوده شده است بدانند این اقدامات سرکوبگرانه آتش خشم امت اسلام را علیه رژیم حاکم در حجاز شعله ور می‌کند.

وی با بیان اینکه در رابطه با اقدام برآمده زا اقتدار سپاه علیه رژیم سهیونیستی رجال سیاسی تل‌آیو به این هشدار جدی بعی از رجال سیاسی توجه کنند که هشدار ایران را نباید نا نادیده بگیرند چون ناشی از عقلانیت و قدرت است و اگر ذره ای از حدود خویش پا فراتر نهند قطعا با خشم قهرمانان امت اسلام و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی روبرو خواهند شد.

وی با بیان اینکه عصر ظهور عصر احترام به انسانهاست و جمهوری اسلامی برا آحاد افراد بشر احترام قائل است،‌گفت: راهبردی رهبر انقلاب اسلامی حتی درمورد سرزمین های اشغالی است است که آن که از خارج آمده اند برگردند و مردم فلسطین اعم از مسلمان و یهودی باید یک نظام سیاسی مبتنی بر آرای عمومی را شکل دهند که این نگاه برآمده از رعایت حقوق انسان است.

ابوترابی فرد با تاکید بر اینکه مسئولین و کارگزاران و مدیران سال 1401 را سال احترام به حقوق مردم قرار دهند، تصریح کرد:‌ ادب در برابر مردم و احترام به کسانی که به ما مراجعه می‌کنند و گرامی داشتن شخصیت باید مورد توجه باشد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه منتظران آن حضرت باید سطح عقلانیت و اندیشه و گفتگوی مبتنی بر دانش را ارتقا بخشند، گفت:‌ جهاد تبیین حرکت عالمانه عقلانی مبتنی بر تفکر و دانش برای تعالی و تکامل جامعه بشری در پرتو تبیین حق و باطل است.

وی ضمن تاکید بر اینکه امروز باید ایران پیشتاز عرصه علم و دانش باشد و باید قله های دانش را برای ساختن آینده ای آراسته به نور علم و معرفت فتح کرد،‌ اظهار داشت: جامعه در انتظار امام عصر از بالاترین شتاب برای دستیابی به قله های علم و دانش بهره مند است.

ابوترابی فرد با بیان اینکه عصر امام عصر عصر مبارزه با ظلم و بیداد است، تصریح کرد: اگر منتظر مقدم آن امام عدالت‌گستر هستیم باید در خانه و خانواده و محل کسب و اداره خود با ظلم مبارزه کنیم و نباید اجازه دهیم بر دیگران ظلم شود و نباید بر کسی کمترین ظلم را بنماییم و باید به عقلانیت و دانش و عدالت آراسته باشیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نظام جمهوی اسلامی در برابر هر ظلم و ستم در اندازه ظرفیتش و در حدود مسئولیتش مبارزه خواهد کرد و یکی از دلایل اقتدار امروز ما حرکت درمسیر اهتمام نسبت به مظلومین و دفاع از حقوق ستمدیدگان است،‌ خاطرنشان کرد: از ویژگی های اصحاب امام زمان خستگی ناپذیری است و ملت منتظر باید با این ویژگی ها شناخته شود.


https://dailies.ir/18/03/2022/%d8%ad%d8%a7%da%a9%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%ad%d8%ac%d8%a7%d8%b2-%d8%a8%d8%a7-%d8%b1%db%8c%d8%ae%d8%aa%d9%86-%d8%ae%d9%88%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%d8%a7%da%a9-%d8%a2%d8%aa%d8%b4-%d8%ae/