بازدید وزیرعلوم کشور مالی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران/ از پیشرفت‌های سازمان شگفت‌زده شدم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، صبح امروز «آمادو کیتا» وزیر تحصیلات عالی و تحقیقات علمی کشور مالی از غرب آفریقا به همراه تیم همراهش در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران حضور پیدا کرد.

در ابتدا جلسه‌ای با حضور حسن زمانیان رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و جمعی از مدیران این مجموعه برگزار شد. در این جلسه ضمن معرفی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به هیات کشور مالی به سوالات وزیر تحصیلات عالی و تحقیقات علمی این کشور درخصوص فعالیت‌ها و چشم‌اندازهای این پارک علم و فناوری پاسخ داده شد.

سپس آمادوکیتا به اتفاق همراهنش از پژوهشکده میکروسیالات، گیاهان دارویی ، پروبیوتیک دامی، سلول های بنیادی و حیوانات تراژن و… بازدید کرد. او همچنین با حضور در پارک علم و فناوری آیروست از دستاوردها و محصولات شرکت‌های مستقر در این مجموعه مانند گروه کران فعال در حوزه میکروالکترونیک و نانوالکترونیک ،نیکا کمپرسور و پرنیان گستر پرتو سنج نیز بازدید کرد.

دکترآمادوکیتا در پایان بازدید ضمن اعلام شگفتی از فعالیت‌ها و دستاوردهای سازمان اعلام کرد: اینجانب از امروز و در بر گشت به کشور مالی، سفیر سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی خواهم بود.

 


بازدید وزیرعلوم کشور مالی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران/ از پیشرفت‌های سازمان شگفت‌زده شدم