درج نخستین اوراق صکوک نوآوری برای یک شرکت دانش‌بنیان در بورس تهران

باشگاه خبرنگاران جوان :

علی ناظمی، معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: بر اساس مجوز پذیره‌نویسی سازمان بورس و اوراق بهادار، از تاریخ ۲۳ اسفند سال ۱۴۰۰ اوراق مرابحه شرکت داروسازی دکتر عبیدی به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال، با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف تامین سرمایه در گردش این شرکت برای خرید مواد اولیه تولید دارو، با نماد «صنوآور ۱۲» در فهرست نرخ‌های بازار بدهی بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

نرخ سود سالانه این اوراق ۱۸ درصد و مدت اوراق نیز چهار ساله است. سررسید پرداخت سود آن نیز هر سه ماه یک‌بار از تاریخ انتشار اوراق است. اوراق تامین مالی اسلامی یا صکوک اوراقی هستند که برای تامین مالی شرکت‌ها و پروژه‌ها و نیز تامین سرمایه در گردش و خرید دارایی ثابت با نرخ سود مشخص و سررسید معین از طریق بازار سرمایه منتشر می‌شوند.

ناظمی درباره مزیت استفاده از صکوک نوآوری نیز گفت: ورود به بازار سرمایه و تامین مالی برای شرکت‌های بزرگ (بالاتر از ۵۰ میلیارد تومان)، استفاده از برند صندوق نوآوری، تسهیل خروج شرکت‌ها، ایجاد زیرساخت‌ها برای استانداردسازی، شفافیت در شرکت‌های دانش بنیان و مزیت بلندمدت همکاری این شرکت‌ها با بازار سرمایه از جمله این مزیت‌ها است.

باشگاه خبرنگاران جوان علمی پزشکی فناوری

درج نخستین اوراق صکوک نوآوری برای یک شرکت دانش‌بنیان در بورس تهران