۹۸۰ بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۲۰۲ هزار نفردر دانشگاه‌های کشور فعال است

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بخش‌های مختلف دانشگاه کردستان از جمله ۶ بلوک خوابگاه فرشتگان، سلف سرویس دانشجویی مرکزی، سراهای دانشجویی پسران دیار و دختران کوثر بازدید کرد. 
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این بازدید با اشاره به آمار خوابگاه‌های کشور، گفت: تعداد خوابگاه‌های کشور ۹۸۰ بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۲۰۲ هزار نفر و با متوسط پوشش خوابگاهی ۳۷ درصد است.
وی تصریح کرد: در دانشگاه کردستان سطح پوشش خوابگاهی تقریبا نزدیک به سطح متوسط کشور است و امید می‌رود این میزان به ۵۰ درصد افزایش یابد ضمناً دانشگاه کردستان در این راستا برنامه مدونی برای چندسال آینده خود دارد. 
گنجی افزود: هدف از سفر به کردستان، بررسی مسائل رفاهی دانشجویان و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه کردستان بود و تصمیمات خوبی برای ایجاد خوابگاه‌ متاهلی و ارتقاء خوابگاه‌های مجردی اتخاذ گردید که انشاالله برای رشد و شکوفایی دانشگاه و ایجاد نشاط علمی مثمر ثمر خواهد بود 
وی عنوان کرد: یکی دیگر از اهداف سفر به کردستان، اجرای منویات مقام معظم رهبری در رابطه با طرح جوانی جمعیت با ساخت خوابگاه متاهلی می‌باشد.
• کلنگ‌زنی یک بلوک ۶۳ واحدی در دانشگاه کردستان برای متاهلین
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: امروز یک بلوک ۶۳ واحدی در دانشگاه کردستان برای متاهلین کلنگ‌زنی شد و انتظار می‌رود با همت مسئولان استانی و با سفر رئیس جمهور محترم به استان کردستان، ۱۰۰ واحد دیگر در دو بلوک برای خوابگاه دانشجویان متاهلین برنامه ریزی گردد.
گنجی تصریح کرد: بخشی از اعتبارات این خوابگاه‌ها‌ شامل، ۱۰ درصد از درآمد اختصاصی دانشگاه، ۱۰ درصد از تملک دارایی دانشگاه، بخشی نیز از بودجه سفرهای استانی و بخشی هم از بند الف تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تامین خواهد شد. 
• دانشگاه کردستان حدود ۷۰۰ دانشجوی بین‌المللی از هفت ملیت مختلف دارد
گنجی با اشاره به اهمیت تبادل فرهنگی و علمی ایران با سایر کشورها در راستای دیپلماسی علمی، تصریح کرد: دانشگاه کردستان حدود ۷۰۰ دانشجوی بین‌المللی از هفت ملیت مختلف دارد و وزارت علوم تحقیقات و فناوری به دنبال ایجاد رفاه لازم برای دانشجویان بین‌المللی است زیرا این دانشجویان در آینده سفیران علمی کشور در سایر کشورها خواهند بود و عملکرد دانشگاه کردستان نیز در این زمینه بسیار عالی بوده است. 

 


۹۸۰ بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۲۰۲ هزار نفردر دانشگاه‌های کشور فعال است