100 هزار واحد خوابگاه متاهلین در کشور احداث می‌شود

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف در نشست با هیات رئیسه دانشگاه کردستان، اظهار کرد: بعد از استقرار دولت سیزدهم، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در مجلس در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری تصویب شد. 
وی با بیان اینکه هدف اصلی از سفر به کردستان و بازدید از دانشگاه کردستان پرداختن به این قانون بوده است، افزود: بر اساس قانون حمایت از خانواده و ماده هفت این قانون که ناظر بر ایجاد خوابگاه‌های دانشجویان متاهل است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف خاطرنشان کرد: دانشگاه کردستان پنجاه و سومین دانشگاهی است که ساختمان خوابگاه متاهیلن را کلنگ زنی می‌کند.
وی با بیان اینکه سهم دانشگاه کردستان از بودجه اختصاص یافته به اجرای این ماده، 16 میلیارد تومان است، تصریح کرد: بیش از 100 دانشگاه از 129 دانشگاه کشور امسال این قنون را اجرایی خواهند کرد.
گنجی با بیان اینکه تعداد دانشجویان دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت عتف در دوره روزانه و سنوات مجاز 681 هزار و 148 نفر است، گفت: سال گذشته 678 میلیارد تومان وام توسط صندوق رفاه به دانشجویان متقاضی پرداخت شده است.
وی در ادامه به هزینه‌های تامین غذای دانشجویی نیز اشاره و تصریح کرد: هیچ نگرانی برای تامین غذای دانشجویان نداریم و به هیچ عنوان به دنبال افزایش قیمت آن هم نیستیم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در ادامه به درخواست‌ها و مشکلات دانشگاهیان دانشگاه کردستان پرداخت و اعلام کرد: امروز خوابگاه 63 واحدی کلنگ زنی خواهد شد و دو بلوک 50 واحدی خوابگاه متاهلین نیز در سفر رئیس جمهوری کلنگ زنی خواهد شد.خوابگاه 200 نفره از بودجه استانی تکمیل می‌شود و در سفر رئیس جمهوری نیز برای آن پول اختصاص داده خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه دانشجویان نباید دغدغه مشکلات معیشتی را داشته باشند، تاکید کرد: همه این اقدامات در راستای تقویت دانشگاه و رفع دغدغه‌های دانشجویان است و موجب بهتر شدن کیفیت آموزش و پژوهش نیز خواهد شد.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف به خواسته‌های مسئولین دانشگاه پرداخت و وعده همکاری برای رفع مشکلات را داد و از مسئولین دانشگاه کردستان نیز خواست همه تلاش خود را بکار گیرند تا مهرماهی متفاوت را شروع کنیم.


100 هزار واحد خوابگاه متاهلین در کشور احداث می‌شود