فروکش کردن تب کرونا در کردستان

خبرگزاری ایسنا

آرزو فلاحی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: در حال حاضر در سنندج ۲۲ نفر، سقز ۳ نفر، مریوان ۲ نفر و در  سرواباد ۱ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۶ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

بە گزارش ایسنا بە نقل از روابط عمومی دانشگاە علوم پزشکی کردستان، فلاحی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۲۰۱۵ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۸۸۷ نفر در سنندج، ۳۱۸ نفر در سقز، ۱۵۴ نفر در قروه، ۱۰۷ نفر در کامیاران، ۱۶۱ نفر در بانه، ۹۲ نفر در دیواندره، ۷۶ نفر در بیجار، ۱۹۱ نفر در مریوان، ۲۴ نفر در دهگلان و ۵ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

وی ضمن تأکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون جهت کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار کرد: در اسرع وقت ترزیق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل نمایید.

مطالب مرتبط

نوشته‌ی بعدی


https://dailies.ir/27/04/2022/%d9%81%d8%b1%d9%88%da%a9%d8%b4-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%aa%d8%a8-%da%a9%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b1%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86/