آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره اعطای مدرک حافظان برگزار می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رمضانی مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، روز جمعه ۲۰ اسفند ماه سال جاری در محل سازمان دارالقرآن الکریم و با حضور ۲۰ نفر از حافظان کل قرآن کریم که حائز نمرات متناسب برای حضور در این آزمون شده اند و دارای ۱۰ سال تدریس حفظ نیز هستند برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: مدرک نهایی این آزمون با امضا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و با عنوان مدرک درجه یک (استاد حفظ قرآن کریم) و همتراز با مدرک دکترا به حافظانی که در این آزمون نمره قبولی را کسب نمایند اعطا و از امتیازات درجات هنری نیز برخوردار خواهند شد.

رمضانی در خصوص سوالات این آزمون گفت: سوالات این آزمون متشکل از ۷۵ سوال که شامل ۵۰ سوال چهار گزینه‌ای و ۲۵ سوال تشریحی از کتاب تفسیر نمونه حضرت آیت الله مکارم شیرازی و کتاب علوم قرآنی حضرت آیت الله معرفت خواهد بود برگزار می‌گردد.

مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن کریم سازمان دارالقرآن الکریم در ادامه اظهار کرد: این آزمون از ساعت ۱۴:۳۰ روز جمعه مورخ ۲۰ اسفند ماه و به مدت سه و ساعت و نیم ادامه خواهد داشت. وی گفت: پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه‌ها بررسی شده و از طریق سایت تلاوت به آدرس Telavat.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

رمضانی گفت: حافظانی که به این مرحله راه پیدا کرده اند جزءحافظان ممتاز کشور می‌باشند. وی بیان کرد: این افراد به جهت کیفیت حفظ و قرائت، فعالیت تأثیرگذار در رشته حفظ قرآن کریم در استان خود و همچنین به لحاظ تسلط بر ترجمه، تفسیر ۱۵ جز از قرآن کریم و مفردات و علوم قرآنی، جزو حافظان ممتاز کشور محسوب می‌گردند.

قابل ذکر است که آزمون‌های طرح ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌باشد.

آزمون مرحله چهارم پانزدهمین دوره اعطای مدرک حافظان برگزار می‌شود