از خدمات علمی و اجتماعی حجت الاسلام والمسلمین بدری تجلیل شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته به همت شورای سیاست گذاری ائمه جماعات استان تهران و در ادامه سلسله نشست‌های نکوداشت مقام علم و فقاهت و تهذیب، سی و هفتمین همایش ستارگان محراب برای تجلیل از خدمات ۵۰ ساله حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی بدری استاد سطوح حوزه و مدیر حوزه علمیه امام القائم (عجل الله فرجه الشریف) برگزار شد.

 از خدمات علمی و اجتماعی حجت الاسلام والمسلمین بدری تجلیل شد

بنا بر این گزارش در این مراسم که با حضور جمع فراوانی از علما، فضلا و طلاب و آحاد مردم در مسجد جامع اصفهانک تهران برپا شد حجت الاسلام و المسلمین اسکندری استاد حوزه و دانشگاه به بیان آیات و روایاتی در مقام لزوم شکرگذاری از نعمات الهی پرداخت و علما را نمونه‌های بارز نعمات الهی برای همه مردم برشمرد.

این استاد حوزه علمیه به بیان احادیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه معصومین (علیهم السلام) در باب وظایف عالمان دینی و جایگاه آنان در جامعه پرداخت و خاطر نشان کرد: در حدیثی از رسول خدا آمده که می‌فرمایند: خبر الناس انفعهم للناس در حدیث دیگری از امام صادق آمده است که رحم الله قوما کانوا سراجا و منارا، همچنین امام رضا نیز فرمودند: رحم الله امرآ احیا امرنا که همه این روایات دلالت بر جایگاه رفیع و ارزشمند عمای ربانی در جامعه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین اسکندری در ادامه به ویژگی‌ها و خصایص اخلاقی مطلوب اساتید اخلاق حوزه پرداخت و گفت: بر اساس حدیثی از حضرت علی علیه السلام مردم سه دسته هستند یا عالم ربانی یا شاگردان علما و یا افراد بدون پشتوانه‌ای که با هر باد حتی آرامی در جامعه، به دلیل بی پشتوانگی، به سمت جهت باد حرکت می‌کنند و از اینرو نقش علما در تربیت نفوس پاک با اهمیت تر نشان داده می‌شود.

وی سپس به بیان برخی خصلت‌های شخصیتی حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی بدری اشاره نمود و افزود: خلق نیکو داشتن با مردم، تواضع و فروتنی، ساده زیستی، دغدغه مندی برای رفع مشکلات مادی و معنوی مردم و حل و فصل دعاوی و مشکلات آنها، اصرار به طلبه پروری و نگرانی دائمی برای احوال طلاب و شاگردان از ویژگی‌های برجسته این استاد و مدیر برجسته حوزه علمیه تهران است.

حجت الاسلام اسکندری همچنین به تلاش تبلیغی دشمنان برای فاصله اندازی میان مردم و روحانیت پرداخت و استفاده آنان از ابزارهای هنری برای مشوه نشان دادن چهره خدوم علمای ربانی را در راستای سیاست‌های خبیثانه و ضد دین آنان بر شمرد.

گفتنی است در ادامه این مراسم مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران، مرکز امور مساجد تهران، کانون فرهنگی هنری امور مساجد با تقدیم هدایا و لوح تقدیر، از خدمات ۵۰ ساله حجت الاسلام سید مجتبی بدری تقدیر به عمل آوردند.

لازم به ذکر است که حجت الاسلام و المسلمین بدری استاد سطوح حوزه علمیه تهران، مدیر حوزه علمیه امام القائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و امام جماعت مسجد احباب الحسین (علیه السلام) جامع اصفهانک تهران در سال ۱۳۳۶ در شهرستان جزین از توابع استان خراسان رضوی دیده به جهان گشود و بعد از ورود به حوزه علمیه و تلمذ در نزد اساتید برجسته از سوی مرحوم آیت الله العظمی سید جواد علم الهدی به عنوان مدیر حوزه علمیه امام القائم تهران منصوب شد.‌

وی همچنین از جمله شاگردان درس خارج مقام معظم رهبری بوده است.

از خدمات علمی و اجتماعی حجت الاسلام والمسلمین بدری تجلیل شد