شانزدهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه در حال برگزاری است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، شانزدهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه که از روز شنبه ۱۴ اسفندماه آغاز شده است، تا ۲۰ اسفند ادامه خواهد داشت.

شانزدهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه در حالی از روز شنبه ۱۴ اسفندماه آغاز شده است که این دوره نیز مانند ۴ دوره اخیر به دلیل اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا در کشور به‌صورت مجازی دنبال می‌شود.

در این دوره بالغ بر ۷۰ جلسه آموزشی و معرفتی مجازی ویژه ۴ گروه از قاریان و حافظان نوجوان و جوان برگزار می‌شود.

در دوره شانزدهم طرح اُسوه تعداد ۱۷ نفر از مدرسان و مربیان با طرح اُسوه همکاری دارند که اسامی ایشان به این شرح است: عباس هاشمی، علی‌اکبر کاظمی، علی خانی و سید محمد حسینی‌پور (در بخش صوت و لحن)، وحید مهاجر پاریزی، ابوالفضل قدیانی، مرتضی مقنیان و امیرحسین رحمتی (در بخش تجوید و فصاحت)، حجت الاسلام علیرضا نجفی، مسعود رضایی و محمدرضا زاهدی (در بخش حفظ)، محمود کریمی (در بخش درک معنای آیات)، سید علیرضا موسوی نصر (در بخش قواعد و مکالمه زبان عربی)، حجج اسلام مهدی کریمی، احسان وثوقی‌مهر، مجید صادقی و مجتبی علیخانی (به‌عنوان مربی پرورشی و مدرس احکام دین، اندیشه اسلامی و منهاج).

یکی از اقدامات اخیر دبیرخانه طرح اُسوه تغییر برنامه‌های ۳ گروه از اعضای طرح اُسوه است که آستانه فارغ‌التحصیلی هستند.

این اقدام در راستای تحقق اهداف طرح اُسوه و به‌منظور تقویت تخصص‌ها و مهارت‌های لازم در اعضا جهت ورود ایشان به عرصه فعالیت‌های ملی و بین‌المللی قرآنی است که در قالب برنامه توانمندسازی طرح اُسوه از سال ۱۴۰۱ انجام خواهد شد. بر اساس این برنامه جدید در مرحله اول، فارغ‌التحصیلی اعضای هر ۳ گروه به‌صورت همزمان و پیش از موعد و با برگزاری آزمون جامع انجام خواهد شد و در مرحله دوم دوره‌هایی فشرده‌ایی جهت ارائه برخی از موضوعات تخصصی نظیر اقراء، تربیت مربی، تربیت مدیر قرآنی و … برگزار خواهد شد.

شانزدهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه در حال برگزاری است