وقف پول اقشار مردم را در امور خیریه سهیم می‌کند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در نشست هم اندیشی و دیدار سرگروه های تبلیغی این سازمان که در محل امام زاده صالح (ع) برگزار شد، با اشاره بر لزوم تأثیرگذاری بقاع متبرکه در جغرافیای اجتماعی و فرهنگی کشور افزود: کارکرد اوقاف، مهمترین مبلغ وقف جدید است.

وی با تاکید بر اینکه کارکرد اوقاف مهمترین مبلغ وقف جدید است، اظهار داشت: به عنوان مثال اگر بیمارستان یا یتیم‌ خانه‌ موقوفه‌ای به هر دلیل دچار مشکل یا خراب شود یا ساماندهی مناسبی نداشته باشد، بدترین دفاع از وقف است.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه پرقوت شدن کار مبلغان باعث افزایش اعتماد مردم به وقف می‌شود، تصریح کرد: در این ارتباط هر امامزاده و بقعه متبرکه باید طرح و برنامه خاص خود را داشته باشد.

خاموشی با اشاره به آیه ۸ سوره تغابن (فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَالنُّورِ الَّذِی أَنْزَلْنَا ۚ وَاللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِیرٌ)، یادآور شد: شما خبرگان امر تبلیغ و ابلاغ پیام وحی هستید؛ متن قرآن را زیاد در فعالیت‌هایتان بیاورید؛ بهره گرفتن از قرآن کریم این است که ابتدا خودمان قرآنی باشیم؛ اگر این اتفاق رخ دهد، زمانیکه یک حرف بزنید، صدها نتیجه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه در امامزادگان ظرفیت اهل‌ بیت (ع) را داریم و در کنار آن انس مردم با قرآن نیز قابل توجه است؛ از مبلغین تقاضای تفسیر قرآن و راه‌اندازی کرسی تفسیر را نیز داریم.

 کمتر سخن گفتن و بیشتر عمل کردن در جریان تبلیغ دین و انقلاب اسلامی تاثیرگذار است؛ مبلغین باید توجه کنند که ارتباط با مساجد، مدارس و هیئات پیرامون بقاع متبرکه و امامزادگان شاخصهای مهمی هستند

وی با تاکید بر اینکه تبلیغ علیه امامزادگان طی سال‌های اخیر توسط دشمنان نظام مقدس افزایش یافته است،  دشمن در خط مقدم جبهه توپخانه دارد و می‌خواهد لجستیک ما را آسیب بزند تا راه‌های ارتباط ما را را قطع کند؛ در جنگ رسانه‌ای هم توپخانه دشمن عقبه ذهنی افراد است؛ سلطنت‌طلب‌ها، ضدانقلاب‌ها و کسانی که از استعمار ترس دارند، خوراک خوبی برای دشمنان انقلاب اسلامی هستند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران حقیقتی پویا و زنده است؛ احیای امر دین ساده نیست و انقلاب اسلامی به این امر مهم پرداخته است، بنابراین باید انقلاب اسلامی را پاس بداریم.

خاموشی با بیان اینکه ظرفیت‌های قابل دفاعی در انقلاب اسلامی نهفته است که باید بیان شود، خاطرنشان کرد: نوع نگاه و نوع ورود به مطالب توسط مبلغین بسیار مهم است.

در ادامه این نشست، برخی سرگروه‌های تبلیغی استان‌ها نیز به بیان جزئیاتی از فعالیت‌های خود پرداختند.

وقف پول اقشار مردم را در امور خیریه سهیم می‌کند