شانزدهمین دوره طرح اسوه پایان یافت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از دبیرخانه طرح اسوه، در بخش مجازی دوره شانزدهم این طرح، بالغ بر ۷۰ جلسه آموزشی و معرفتی با تدریس ۱۷ نفر از مدرسان و مربیان، ویژه چهار گروه از قاریان و حافظان نوجوان شامل گروه‌های قدر، مشکات، نصر و مصباح برگزار شد.

از جمله برنامه‌های مجازی شانزدهمین دوره طرح اسوه، برگزاری سومین دوره مسابقات اطلاعات عمومی (جام سردار قرآنی، شهید حاج قاسم سلیمانی) بود که با موضوعات اطلاعات عمومی، تاریخ، ریاضی، زبان انگلیسی، سینما، فقه و عقاید، قرآن کریم و ورزش همراه بود.

در این مسابقات که به‌صورت گروهی برگزار شد در نهایت تیم شهید یاغچیان (متشکل از اعضای گروه مصباح) موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. در بخش حضوری نیز سه گروه از قاریان جوان شامل گروه های فجر، شمس و نجم در اردوی زیارتی و سیاحتی حاضر شدند.

این اردوی یک روزه پس از دو سال تعطیلی دوره های حضوری، ۱۹ اسفند در شهر مقدس قم و در جوار مسجد مقدس جمکران، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آغاز شد. در این برنامه، قاریان در یک نشست پنج ساعته با حضور محمدتقی میرزاجانی رئیس طرح اسوه، به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پیرامون توسعه ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌ها و برنامه‌های این طرح پرداختند.

این دوره آموزشی تربیتی شب گذشته با برگزاری اختتامیه مجازی پایان یافت و از مهمترین فعالیت های این طرح می توان به برگزاری یکهزار و ۲۰۰ جلسه آموزشی و معرفتی به‌صورت مجازی، کسب رتبه اول مسابقات سراسری جمهوری اسلامی ایران توسط امیرحسین رحمتی به عنوان جوان‌ترین نفر اول مسابقات سراسری اوقاف در رشته قرائت بزرگسالان، کسب رتبه اول توسط امیرعلی یادگاری در رشته قرائت و رتبه دوم در رشته حفظ کل توسط محمدرضا جعفرپور در هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان و برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوعات بصیرت در عصر غیبت و تغذیه و سلامت با حضور اساتیدی نظیر علی‌اکبر رائفی‌پور و جواد مسعودی‌نیا اشاره کرد.

تولید یک دوره ترتیل کامل قرآن از محمدرضا جعفرپور برای اولین بار در کشور در همکاری با شورای عالی قرآن و شبکه ایران‌ صدا، دریافت گواهی‌نامه درجه سه طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان توسط امیرمحمد عادلیان از استان گیلان، محمدحسن گودرزی از استان تهران و امیررضا میرعبداللهی از استان اردبیل و دریافت گواهی‌نامه درجه چهار قاریان توسط حسین جهانگیری از استان تهران، آغاز اجرای برنامه توانمندسازی طرح اسوه در قالب ارائه برخی از آموزش های تخصصی نظیر اقراء، تربیت مربی، تربیت مدیر قرآنی و مانند آن ویژه گروه‌هایی که در آستانه فارغ التحصیلی قرار دارند، بازنگری در نظام آموزشی طرح اسوه، بازنگری و تجدید چاپ برخی از کتاب‌های طرح اسوه و برگزاری دومین و سومین دوره مسابقات اطلاعات عمومی با عنوان جام سردار قرآنی، شهید حاج قاسم سلیمانی از دیگر برنامه های این طرح است.

طرح آموزشی-تربیتی اُسوه از سال ۱۳۹۳ توسط جامعه فرهنگی قرآنی عصر و با همکاری شورای عالی قرآن تأسیس شده و درحال حاضر با بیش از ١٢٠ عضو رسمی و افتخاری از بین قاریان و حافظان کل ممتاز نوجوان و جوان به کار خود ادامه می‌دهد.

شانزدهمین دوره طرح اسوه پایان یافت