شانزدهمین دوره طرح اُسوه برگزار شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، شانزدهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه از ۱۴ تا ۲۰ اسفندماه به‌صورت مجازی و حضوری برگزار شد.

در بخش مجازی دوره شانزدهم، بالغ بر ۷۰ جلسه آموزشی و معرفتی با تدریس ۱۷ نفر از مدرسان و مربیان ویژه چهار گروه از قاریان و حافظان نوجوان شامل گروه‌های قدر، مشکات، نصر و مصباح برگزار شد.

از جمله برنامه‌های مجازی شانزدهمین دوره طرح اُسوه، برگزاری سومین دوره مسابقات اطلاعات عمومی (جام سردار قرآنی، شهید حاج قاسم سلیمانی) بود که با موضوعات: اطلاعات عمومی، تاریخ، ریاضی، زبان انگلیسی، سینما، فقه و عقاید، قرآن کریم و ورزش همراه بود. در این مسابقات که به‌صورت گروهی برگزار شد در نهایت تیم شهید یاغچیان (متشکل از اعضای گروه مصباح) موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

در بخش حضوری هم، سه گروه از قاریان جوان شامل گروه‌های فجر، شمس و نجم در اردوی زیارتی و سیاحتی حاضر شدند.

این اردوی یک روزه پس از دو سال تعطیلی دوره‌های حضوری، ۱۹ اسفند در شهر مقدس قم و در جوار مسجد مقدس جمکران، با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار گردید.
در این برنامه، قاریان ضمن زیارت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و اقامه نماز در مسجد مقدس جمکران، در یک نشست پنج ساعته با حضور محمدتقی میرزاجانی رئیس طرح اُسوه، به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پیرامون توسعه ارتقا کمی و کیفی فعالیت‌ها و برنامه‌های طرح اُسوه پرداختند.

برگزاری بالغ بر ۱۲۰۰ جلسه آموزشی و معرفتی به‌صورت مجازی، کسب رتبه اول مسابقات سراسری جمهوری اسلامی ایران توسط امیرحسین رحمتی به عنوان جوان‌ترین نفر اول مسابقات سراسری اوقاف در رشته قرائت بزرگسالان، کسب رتبه اول توسط امیرعلی یادگاری در رشته قرائت و رتبه دوم در رشته حفظ کل توسط محمدرضا جعفرپور در هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با موضوعات بصیرت در عصر غیبت و تغذیه و سلامت با حضور اساتیدی نظیر علی‌اکبر رائفی‌پور و جواد مسعودی‌نیا، تولید یک دوره ترتیل کامل قرآن کریم از محمدرضا جعفرپور برای اولین بار در کشور در همکاری با شورای عالی قرآن و شبکه ایران‌صدا، اتمام برنامه حفظ کل قرآن توسط امیرحسین لندرانی، دریافت گواهی‌نامه درجه سه طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان توسط امیرمحمد عادلیان از استان گیلان، محمدحسن گودرزی از استان تهران و امیررضا میرعبداللهی از استان اردبیل و دریافت گواهی‌نامه درجه چهار قاریان توسط حسین جهانگیری از استان تهران از جمله ویژگی‌های این طرح اسوه بود.

شانزدهمین دوره طرح اُسوه برگزار شد