نشست هم‌اندیشی رؤسای انجمن‌های اسلامی کشوری برگزار شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، اولین نشست هم‌اندیشی رؤسای انجمن‌های اسلامی کشوری با حضور رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی، حجت الاسلام مجید باباخانی در سالن اجتماعات سازمان دارالقرآن برگزار شد.

در ابتدای نشست دبیر نشست با ارائه گزارشی جامع از انجمن‌های اسلامی فعال در کشور ضمن اعلام آنکه تعداد ۸۶۱ انجمن به‌طور رسمی تا کنون ثبت گردیده است به اقدامات کلی که اتحادیه انجمن‌های اسلامی انجام داده است اشاره کرد.

در ادامه حجت الاسلام مجید باباخانی رئیس سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور ضمن معرفی ساختار جدید سازمان و فلسفه تشکیل سازمان هیأت و تشکل‌های دینی افزود: کار اصلی را در میدان شما انجام می‌دهید و شما به واقع افسران جنگ نرم عرصه جهاد فرهنگی هستید. در جایی که شما مشغول اقدام فرهنگی هستید اولین رسالت افراد و نیروها آن است که کاری که به آن‌ها محول شده است را درست و کامل انجام دهند که البته یک فرد متعهد و دین‌مدار به‌طور قطع اینگونه عمل می‌کند. این را گفتم که به این اشاره کنم که کار شما کار پیچیده‌ای است چون بالذات کار شما، کار اصلی شما را می‌گویم، فرهنگی نیست و هرکدام در محیط‌های صنعتی، تجاری و اداری مشغول خدمت هستید و باید در آن محیط‌ها فعالیت دینی و فرهنگی کنید و آن را قوام ببخشید که این موضوع سختی است.

وی با اشاره به اینکه باید در تعامل بین انجمن‌های اسلامی و سازمان هیأت کارهای بیشتر و بهتری را باید انجام دهیم ادامه داد: وقتی شما در میدان عمل مشغول فعالیت فرهنگی هستید وظیفه ما به عنوان سازمان این است که ببینیم شما چه چیزی نیاز دارید و در نقش پشتیبان ظاهر بشویم. این پشتیبانی فقط به‌طور مادی نیست بلکه پشتیبانی معنوی، فکری و حمایتی است که در بسیاری موارد بسیار مورد اهمیت‌تر و حیاتی‌تر است. ما از آنجا که به گروه‌های مختلف دسترسی داریم و بعضاً در حال کار مشترک با آن‌ها هستیم می‌توانیم در فعالیت‌های شما نقش شتاب‌دهنده و تسهیل‌گری را داشته باشیم.

در ادامه نشست حاضران جلسه ضمن گزارشی کوتاه از فعالیت‌ها در انجمن‌های اسلامی خود به گفتگو و ایراد سوال و جواب در حوزه فعالیت‌ها و اقدامات مشترک پرداختند.

در پایان نیز باباخانی با اشاره به موضوع جهاد تبیین و اهمیت آن در جامعه افزود: مقام معظم رهبری در مورد جهاد تبیین در کنار ابعاد مختلف آن یک موضوع را با اهمیت‌تر خواندند و آن تبیین و روشنگری و رفع ابهام در مواردی است که دشمن مستقیماً دارد آن‌جا را می‌زند و در جهت تضعیف امید مردم گام برمی‌دارد. نکته جالب اینکه آنقدر این هجمه و تحریف دشمن بزرگ و ناجوانمردانه است که بعضاً آدم‌هایی مثل خود ما که در متن قضیه حاضریم و از نزدیک شاهد خیلی از جهش‌ها و پیشرفت‌ها هستیم هم دچار شک و شبهه می‌شویم. این موضوع و اهمیت بالای آن است که مقام معظم رهبری آن را جهاد و مبارزه می‌نامند. برای روشنگری حول جهاد تبیین باید خودمان هم اهل گفتگو و مطالعه و تحقیق و تدبر باشیم تا با تعامل و هم‌افزایی یکدیگر بتوانیم گام‌های مؤثری در این زمینه برداریم. ان‌شا الله برای هم‌افزایی بیشتر و هم‌سو شدن افکار این چنین جلساتی را به طور مستمر در طول سال خواهیم داشت.

لازم به ذکر است در این نشست که با موضوع جهاد تبیین و برنامه‌های سازمان هیأت در رابطه با انجمن‌های اسلامی در سال ۱۴۰۱ برگزار شد رؤسای انجمن‌های اسلامی کشوری وزارت نفت، ایران خودرو، سایپا، مخابرات، بانک ملی، بانک صادرات، دانشگاه علوم پزشکی و برخی دیگر از مسئولین انجمن‌های اسلامی از سراسر کشور حضور داشتند.

https://dailies.ir/14/03/2022/%d9%86%d8%b4%d8%b3%d8%aa-%d9%87%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%af%db%8c%d8%b4%db%8c-%d8%b1%d8%a4%d8%b3%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%ac%d9%85%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7/