راهکار حل منازعات در جهان اسلام حذف صهیونیسم و استکبار جهانی است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، پنجاه و ششمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا برگزار شد.

این نشست با حضور ۲۶ تا از نمایندگان انجمن‌های تابعه، نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی اروپا حجت الاسلام احمد واعظی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها حجت الاسلام مصطفی رستمی و مدیران مراکز اسلامی در بسیاری از کشورهای اروپا برگزار شد.

این نشست با تلاوت قرآن کریم، سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و سپس با قرائت پیام مقام معظم رهبری به این نشست، توسط حجت الاسلام احمد واعظی آغاز گردیده، و با ارائه گزارش شورای مرکزی دوره ۵۵ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا ادامه یافت.

سپس انتخابات شورای مرکزی پنجاه و ششمین دوره اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا توسط هیأت رئیسه جلسه برگزار شد و از بین کاندیداها افراد ذیل با اکثریت آرا انتخاب شدند:

دبیر و مسئول تشکیلات: محمد حسین عطایی دولت آبادی (از بریتانیا)، مسئول فرهنگی و تبلیغات: عبدالحسین قره شیخ بیات (از روسیه)، مسئول امور صنفی: مصطفی تاجدینی (از بریتانیا)،مسئول علمی و فنی: زهرا محمودی ده چشمه (از اوکراین)، مسئول ارتباطات خارجی: عباس عالی زاده (از آلمان)

پس از این، حسین قنبری (دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشجویان لندن و مسئول ارتباطات خارجی دوره ۴۳ اتحادیه) و رئیس دانشکده فناوری‌های نوین پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اکثریت آرا به عنوان نماینده اتحادیه در تهران انتخاب شدند. همچنین عضویت انجمن اسلامی دانشجویان اوفا در اتحادیه توسط نشست تأیید شد.

نهایتاً نشست با سخنرانی حجت الاسلام احمد واعظی و قرائت بیانیه پایانی نشست خاتمه یافت. متن بیانیه پایانی نشست پنجاه و ششم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا بدین شرح است:

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا استَجیبوا لِلَّهِ وَلِلرَّسولِ إِذا دَعاکُم لِما یُحییکُم ۖ وَاعلَموا أَنَّ اللَّهَ یَحولُ بَینَ المَرءِ وَقَلبِهِ وَأَنَّهُ إِلَیهِ تُحشَرونَ ﴿۲۴﴾
ای کسانی که ایمان آورده‌اید! دعوت خدا و پیامبر را اجابت کنید هنگامی که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد! و بدانید خداوند میان انسان و قلب او حایل می‌شود، و همه شما (در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید! سوره مبارکه انفال آیه ۲۴

آخرین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، در قرن پانزدهم هجری شمسی را در شرایطی پشت سر می‌گذاریم که جهان بیش از پیش در آستانه یک جنگ با ابعاد گسترده قرار دارد. رویدادهایی که رهبر معظم انقلاب در پیام اخیرشان آن را “تشکیل دهنده بخشی از پیچ تاریخی جهان” خواندند. اما برای فهم بهتر این پیچ تاریخی جهان، مروری به رویدادهای قرن اخیر ایران و جهان، راهگشاست.

نخستین سال‌های قرن ۱۵ شمسی همزمان بود با پایان جنگ اول جهانی و نابودی آخرین روزنه‌های انقلاب مشروطه زیر چکمه‌های استبداد رضاخانی. ۵۷ سال طول کشید تا هویت ایرانی-اسلامی که مشروطه از دل آن سربرآورده بود، بارقه‌های امید جدیدی را به بار آورد که بسرعت منطقه را تحت تأثیر قرار داد. انقلابی که ثمره مجاهدت‌های امام راحل و یاران وفاداری چون شهید بهشتی و مرحوم اژه ای رحمت الله علیهم اجمعین بود. مجاهدت هائی که یک نمونه آن تأسیس اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپاست؛ اتحادیه‌ای که در سال ۴۴ شمسی بنا نهاده شد و مأمن بسیاری از دانشجویان مسلمان و مؤمن در سالیان قبل و بعد از انقلاب اسلامی در اروپا گردید. ما انقلاب اسلامی را تحقق و تجلی آن تمنائی می‌دانیم که شهید بهشتی و یارانشان، ۵۶ سال پیش نهالش را کاشتند و اکنون درختی تنومند در قلب اروپا گردیده است که شاخ و برگش سرتاسر قاره سبز را فرا گرفته است.

این روزها اروپا نخستین درگیری نظامی جدی بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و جنگ‌های تابع آن همچون جنگ بوسنی را تجربه می‌کند. جنگ‌هایی که ریشه اش را در سیاست‌های افسارگسیخته استکبار جهانی و توابع منطقه‌ای اش باید جست. ما در سراسر جهان به تاسی از امام خمینی رحمت الله علیه، راهکار حل منازعات را حذف صهیونیسم و استکبار جهانی از معادلات و سپردن سرنوشت ملت‌ها به دست خودشان از طریق صندوق‌های رأی می‌دانیم.

ما فرزندان انقلاب کبیر اسلامی حاضر در اروپا، با بهره گیری از تجارب گذشته و آموزه‌های امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیش از پیش آمادگی خود را جهت نقش آفرینی در تحولات به سود جبهه حق اظهار می‌داریم. در همین راستا، اتحادیه برای سال پیش رو، مبتنی بر بیانیه گام دوم، سه محور اصلی را مد نظر قرار داده است.
نخست تبیین مواضع انقلاب اسلامی در قبال حوادث روز و همچنین تعامل با جریانات دانشجویی همسو با انقلاب کبیر اسلامی.

دوم بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت علمی اساتید، دانشمندان و دانشجویان ایرانی محصل در اروپا جهت روزآمد سازی علم و تکنولوژی در ایران و نیز معرفی بیش از پیش معارف حقه قرآن و اهل بیت علیهم السلام به جهان غرب و اندیشمندان دانشگاهی اروپا از طریق تعامل با مراکز اسلامی اروپا.

سوم خودسازی معنوی و هم افزایی ایمانی در میان دانشجویان و اعضای تشکیلات که بدون سرمایه ایمان و معنویت، هیچیک از اهداف اتحادیه به ثمر نخواهد نشست.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا، پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان از نهادهای تابع جمهوری اسلامی در گستره قاره اروپا را وظیفه خود دانسته و در این راستا تمام سعی خود را خواهد نمود و از دولت جناب آقای دکتر رئیسی همکاری حداکثری با نخبگان و دانشمندان ایرانی ساکن در اروپا را خواستار است.

راهکار حل منازعات در جهان اسلام حذف صهیونیسم و استکبار جهانی است