رونمایی از سند قرآنی سازی وزارت ارشاد در نمایشگاه قرآن

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نخستین جشنواره قصه‌گویی آیات و موشن گرافیک با حضور علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ماه در محل این معاونت برگزار شد.

در این نشست محمد حسین‌زاده مدیرکل ارشاد استان خراسان رضوی طی سخنانی با اشاره به اینکه قصه‌گویی ریشه در فرهنگ ما دارد، گفت: کتاب‌های قصه از پرفروش‌ترین کتاب‌ها هستند و در قرآن قصه‌های زیادی داریم که شامل داستان‌های پیامبران هستند و می‌شود آنها را به زبان‌های مختلف بیان کرد.

وی با اشاره به بخش‌های جشنواره گفت: به جز موضوع قصه‌گویی مفاهیم قرآنی هم دیگر موضوع جشنواره است که طی آن از بزرگترها دعوت می‌کنیم که از مفاهیم قرآنی مانند راست‌گویی، امانتداری، صداقت، ولایت و… قصه بسازند و این قصه‌ها بستری برای انتقال مفاهیم قرآنی خواهد بود.

دبیر جشنواره قصه گویی آیات ادامه داد: تأکید ما این است که با این کار خانواده‌ها درگیر قصه‌گویی شوند و بچه‌ها در بزرگترها برای انتقال مفاهیم قرآنی اشتیاق ایجاد کنند. همچنین یک حوزه تخصصی هم داریم که ویژه مربیان است و آنها هم می‌توانند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند.

قصه ساختگی نیست، بلکه واقعیتی است که ادامه دارد

در ادامه علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره جشنواره قصه‌گویی آیات گفت: ایده برگزاری جشنواره قصه‌گویی کاری فوق‌العاده است، زیرا موضوع قصه در قرآن بسیار اهمیت دارد، قرآن کتاب مردم است و داستان‌های مختلف را با فرم خودش بیان می‌کند، همچنین غصه از سنت‌های بومی ما است که ساختگی نیست است، بلکه واقعیت است و در واقع موضوعی است که رخ داده و قرار است ادامه پیدا کند.

معاف قصه‌گویی را یکی از کارهای خدا دانست و گفت: موضوع قصه‌گویی شکل و ظرفی است که خدا هم از آن استفاده کرده و حال چرا ما از آن استفاده نکنیم.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد با بیان این که باید تلاش کنیم همه بخش‌های وزارت ارشاد قرآنی شود، گفت: سند قرآنی‌سازی وزارت ارشاد در حال تدوین است و امیدواریم در نمایشگاه قرآن رونمایی شود.

در ادامه احمدی دبیر جشنواره موشن گرافی آیات گفت: امسال دومین جشنواره موشن گرافی برگزار می‌شود که سال گذشته ۸۷ اثر به دبیرخانه رسید با توجه به اینکه امسال بخش نهج‌البلاغه هم به جشنواره اضافه شده است انتظار می‌رود استقبال از آن بیشتر باشد.

در انتهای این برنامه پوستر جشنواره‌های قصه‌گویی و موشن‌گرافی آیات رونمایی شد.

رونمایی از سند قرآنی سازی وزارت ارشاد در نمایشگاه قرآن

رونمایی از سند قرآنی سازی وزارت ارشاد در نمایشگاه قرآن