کسی از نهادهای بین‌المللی نپرسید قربانیان جنایت سعودی جرمشان چیست

خبرگزاری مهر:

آیت الله علی اکبر رشاد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به قتل عام ۸۱ نفر از مردم عربستان به دست رژیم زورگو و جلاد سعودی گفت: اظهار درد و داغ داریم به مناسبت شهادت جمع کثیری از شیعیان و مبارزان با ستمشاهی سعودی که غالباً به بهانه‌های واهی و خودساخته از سوی رژیم سعودی در نهایت مظلومیت به شهادت رسیدند؛ احساس بنده این است که طی این چند روز نسبت به اکثر کسانی که در عربستان سعودی به اتهامات واهی و کذب با عجیب‌ترین وضع به شهادت رسیده و گردن زده شدند قلب مبارک حضرت حجت (عج) دردمند و داغدار است.

وی با اشاره به نقش نهادهای بین‌المللی در رسیدگی به این قبیل مسائل عنوان کرد: نهادهای بین‌المللی مدعی حقوق بشر که وقتی یک قاچاقچی غدار که جان صدها و گاه هزاران انسان را به خطر افکنده و خانواده‌ها را از هم پاشیده است اعدام می‌شود واویلای حقوق بشرشان به آسمان بلند می‌شود، یک انفجار کوچک در کنج پاریس رخ می‌دهد در سراسر جهان واکنش نشان می‌دهند؛ ولی در این میان در همین چند روز کسی از نهادهای بین‌المللی نپرسید که این ۸۱ نفر که به دست دژخیمان و جلادان رژیم سفاک، جاهلی و سلطنتی سعودی به شهادت رسیدند جرمشان چه بوده است؟ کدام محاکمه؟ کدام عدالت؟ کدام استقلال قضائی؟ کدام طی فرآیند دادرسی عالمانه و عادلانه و مستقل به قتل عام این جمعیت عظیم حکم کردند؟ کجا عربستان سعودی قوه قضائیه دارد؟ کجا قاضی مستقل دارد؟ اصلاً کجا قوای سه گانه دارد و اصولاً حکومت آنها یک حکومت جاهلی قبایلی است بدون رعایت هیچیک از موازین امروزین حکمرانی و دولت مداری؛ اصولاً استقلال هیچیک از قوا در سیطره و سلطنت جاهلی سعودی معنا ندارد؛ اصلاً قوایی وجود ندارد دولت مستقل، قوه قضائیه مستقل، مجلس مستقل قانونگذاری ندارند و هر آنچه پادشاه جاعل جاهل امر کند همان است که هست.

رئیس شورای حوزه‌های علمیه استان تهران همچنین تصریح داشت: بسیار بسیار تأسف انگیز است این همه تبعیض، این همه دوگانه گویی و دوگانه کرداری قدرت‌ها و نهادهای بین‌المللی در شئون و امور و مسائل نقاط مختلف جهان، بستگی دارد که چه کسی کاری کرده باشد، اگر نوکر آنها باشد هرچه هست مطابق حقوق بشر انجام شده اما اگر دستگاه و دولت مستقلی باشد عدل هم که اجرا کرده باشد خلاف عدل و اگر حق را هم استیفا کرده باشد خلاف حق و موجب تضعیف حقوق بشراست. این تأسف بار است که از کسی ندائی بر نمی‌خیزد فریادی به گوش نمی‌رسد و هیچ نهاد بین‌المللی ورود نمی‌کند که چگونه به این سهولت و سادگی بدون طی فرآیند دادرسی، بدون رعایت قوانین، کسانی را که حقشان را مطالبه می‌کنند متهم به تروریسم کنند، دولت جاعل سعودی که به تبع اربابش آمریکا در نقاط مختلف تروریست پروری می‌کند و اصولاً منشأ جریان‌های تروریستی منطقه در خاورمیانه و جهان اسلام مبدا، مطلع، مولد و مهدش عربستان سعودی است. اگر از میان کشورها و ملت‌ها آمار بگیرند معلوم می‌شود که چند نفر از مردم عربستان سعودی از آحاد و شهروندان این منطقه که منسوب به خاندان پلید و پلشت است تروریست هستند و در سایر کشورها چند نفر؟! یک طایفه و یک قبیله جاهل جبار جلاد غدار آمده یک منطقه حساس و خطیر جهان اسلام را اشغال کرده و یک حکومت سنتی فرسوده بی منطق و بی علم و بی نظم و نسق آنجا مستقر کرده و کل کشور را ملک خود می‌داند و لذا می‌گویند عربستان سعودی و کشور را هم مملکت می‌نامند می‌گویند ملک ما است و پادشاه هم َملِک است و همه چیز شخصی است و هزار فامیل سعودی حاکم است؛ ۲۰۰ سال است که مردم مظلوم این منطقه گرفتار هستند و کسی کاری با آنها ندارد آن وقت در یک گوشه دنیا وقتی حکومت مستقلی به وجود می‌آید آمریکا ورود کرده و حکومت را تغییر می‌دهد. علی لعنت الله علی القوم الظالمین. این فاجعه عظیم را به محضر نورانی حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه، جهان اسلام، آزادی‌خواهان جهان، مسلمانان و خاصه شیعیان و محبین اهل بیت (ع) تسلیت عرض می‌کنیم.

رئیس و مؤسس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی با دعوت از نهادهای اسلامی برای هم صدایی و هم گرایی در دفاع از کیان اسلام و مسلمین همچنین گفت: از دولت، مسئولین قضائی و همه کشورهای اسلامی می‌خواهیم که نسبت به این قضایا حسب وظیفه خود کنند؛ گرچه چنین جنایت‌هایی تدبیر شده است و بسا خود سعودی‌ها هم نمی‌فهمند چرا اینگونه می‌کنند شاید و بلکه قطعاً پشت این قضایا سیاست‌های جهانی قرار دارد و الآن مقام و مجال آن نیست ولی هر چه هست باید حسب وظایف و مصالح رفتار کنیم نه بر اساس تدابیر و توطئه‌های قدرت‌های جهانی؛ باید دستگاه‌های مربوطه در کشور وظیفه خود را انجام دهند چنانکه توقع می‌رفت و می‌رود که مقامات کشورهای اسلامی و نهادهای اسلامی بین‌المللی به این قضیه ورود پیدا کنند که مع الاسف ورود نمی‌کند!

کسی از نهادهای بین‌المللی نپرسید قربانیان جنایت سعودی جرمشان چیست