دو کتاب «پرواز اسب سفید» و «۳۶۶ روز با پیامبر عزیزمان» منتشر شدند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، رمان «پرواز اسب سفید» با درون مایه‌ایی از جنس انتظار و مهدویت به قلم سیده عذرا موسوی به‌تازگی و در آستانه‎ نیمه شعبان توسط انتشارات به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) روانه کتابفروشی‌ها شده است.

این کتاب داستان دختر نوجوانی به نام «گلبرگ» است که پدرش گرفتار مشکل بزرگی شده و خودش هم مجبور است تابستان را دور از پدر و مادر با دلهره و سختی بگذراند و انتظار بکشد. او در روزهای پر انتظار خود در این تابستان سخت می‌کوشد به همه کمک کند.

رمان «پرواز اسب سفید» در ۱۶ فصل با نام‌های فصل اول؛ نهنگ تنها، سال‌هاست که طول اقیانوس را می‌رود و می‌آید. فصل دوم؛ تو کجای این ماجرایی گلبرگ؟! من کجام؟ فصل سوم؛ زندگی، راه خودش را می‌رود گلبرگ. فصل چهارم؛ مثل یک پری دریایی غمگین، ته آب‌های گرم. فصل پنجم؛ ظرفت را بزرگ کن گلبرگ. فصل ششم؛ کی می‌تونه، بگه که اندازه مشکل کی بزرگ‌تره؟ فصل هفتم؛ مسابقه را تمام کن گلبرگ. فصل هشتم؛ مثل گم شدن توی جنگل. فصل نهم؛ کتی از تکه‌های بزرگ رنگارنگ. فصل دهم؛ کرم سیاه و چروکیده‌ای که از پروانه‌شدن منصرف شده. فصل یازدهم؛ درد مش‌اسد بی‌پولی نبود؛ بی‌کسی بود. فصل دوازدهم؛ برای آدم زنده، عزاداری نکن گلبرگ. فصل سیزدهم؛ عزیزم! من یا دیوونه‌ام یا پیغمبر. فصل چهاردهم؛ بلدی اسب سفیدی رو، به پرواز دربیاری؟ فصل پانزدهم؛ اومدی اشک تمساح بریزی؟ فصل شانزدهم؛ من باید تاوان، کاری رو که کردم، پس بدم. منتشر شده است.

این کتاب به نویسندگی سیده عذرا موسوی با تصویرسازی نسترن عنبری و طراحی جلد و صفحه‌آرایی سعید دین‌پناه در ۱۸۸ صفحه قطع رقعی در هزار نسخه و با قیمت ۳۸ هزارتومان توسط انتشارات به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شده است.

«۳۶۶ روز با پیامبر عزیزمان» منتشر شد

همچنین کتاب «۳۶۶ روز با پیامبر عزیزمان» به قلم نقی سلیمانی نویسنده کودکان و نوجوانان با تصویرگری رضا مکتبی در قالب کتاب‌های پروانه این‌ناشر منتشر شده است.

این کتاب به عنوان کتاب ماه اول از سری ۱۲ جلدی این مجموعه برای گروه سنی چهارم، پنجم و ششم دبستان و بر اساس قرآن، نهج‌البلاغه و با استفاده از کتاب‌ها و روایت‌های معتبر نگارش شده است.

«۳۶۶ روز با پیامبر عزیزمان» ۳۶۶ قصه و حکایت بهم پیوسته درباره زندگی پیامبر (ص) است. در مجلد اول داستان از زمان حضرت ابراهیم (ع) آغاز می‌شود که همه بت می‌پرستند و او تنهاست.. در مدت تمثیلی سی و یک روز داستان به تولد و واگذاری محمد (ص) به حلیمه به عنوان دایه سپرده می‌شود که فراوانی به خانه حلیمه به برکت وجود محمد شیرخوار نمود پیدا می‌کند.

این کتاب برای آشنایی بهتر این گروه سنی با زندگی پیامبر عزیز ما و یاران وی همچون حضرت علی (ع)، حضرت فاطمه (س)، سلمان، ابوذر، عمار یاسر در قالب داستان و با حفظ ترتیب تاریخی نوشته شده است.

طراحی کتاب برای مطالعه یک ساله آن در نظر گرفته شده است در ۳۶۶ روز؛ تا نسل نو با خواندن و شنیدن داستان‌های آن، اشتیاق و فرصت تأمل و تفکر بیشتری داشته باشند. کتاب به موضوعاتی مثل دوراندیشی، صبر، جوانمردی، صداقت، وفاداری، شجاعت، نیکوکاری و بخشش می‌پردازد که در زندگی پیامبر (ص) تجلی کرده است، تا نسل نو، پیامبر عزیز را الگوی نیکوی خویش قرار دهند.

دو کتاب «پرواز اسب سفید» و «۳۶۶ روز با پیامبر عزیزمان» منتشر شدند

نقی سلیمانی رمان‌نویس، طنزنویس، نویسنده داستان‌های کوتاه، منتقد و پژوهشگر ادبیات داستانی متولد سال سال ۱۳۴۰ در تهران است، اولین داستان سلیمانی در مجله پیام شادی حدود سال ۵۵ و چندسال بعد اولین کتابش با نام «همسفران باد» منتشر شد. بیش از اثر ۳۰ اثر از او برای نوجوانان، کودکان و بزرگسالان در زمینه «رمان»، «داستان کوتاه»، «داستان طنز»، «نقد ادبی»، «زندگی نامه»، «تحقیق و پژوهش» منتشر شده است، که بیشتر آن‌ها با نگاهی اجتماعی نوشته شده‌اند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۲۵ تیر ماه ۱۳۸۷ به سلیمانی نشان درجه دو هنری در زمینه ادبیات داستانی اعطا کرد.

«وقتی که ماه ریفی از خربزه خیال بود»، «گلدان پشت پنجره»، «جناب سیب منتظر نیوتن بود»، «افسانه نو»، «زمین مثل دانه انگور بود»

«خُل بازی‌های خلبان اتوبوس هوایی»، «دایره‌های کبود»، «کارآگاه بچه‌ها»، «دیوانه وار» از جمله عناوین کتاب‌های نقی سلیمانی است.

رمان ۹ جلدی نیز به قلم این نویسنده توانمند کشور توسط به‌نشر منتشر شده است که تاکنون توانسته جوایز متعددی همچون لوح زرین و دیپلم افتخار از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برنده جشنواره قصه‌های قرآنی در بخش رمان نوجوان، برگزیده کتاب سال جشنواره شهید حبیب غنی پور به خاطر تحقیق گسترده و پژوهش عمیق برای نگارش رمان، برنده بهترین کتاب در جشنواره کتاب سال مجله سلام بچه‌ها به خاطر تحقیق جامع و پرداخت خوب و لطیف و تقدیر شده در سومین دوره جشنواره خاتم را کسب کند.

«۳۶۶ روز با پیامبر عزیزمان» به قلم نقی سلیمانی، ویراستاری رضا کریمی و با تصویرگری رضا مکتبی، طراحی جلدی روح‌الله محمودیان و صفحه‌آرایی نعیمه دین‌پناه و روح‌الله محمودیان در ۹۴ صفحه قطع رحلی کوچک و شمارگان ۲ هزار نسخه با قیمت ۶۸ هزار تومان روانه‌ی کتابفروشی‌ها شده است.

https://dailies.ir/16/03/2022/%d8%af%d9%88-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%b2-%d8%a7%d8%b3%d8%a8-%d8%b3%d9%81%db%8c%d8%af-%d9%88-%db%b3%db%b6%db%b6-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a8%d8%a7-%d9%be/