رونمایی از چهار اذان فقه شافعی با صدای مؤذنین کردستانی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از چهار اذان مصوب با مجوز پخش از شبکه استانی کردستان، با ارتباط تصویری بین شورای عالی قرآن و صداوسیمای مرکز سنندج برگزار شد.

در این مراسم که سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورا، کریم دولتی، معاون پژوهش و برنامه ریزی، علی قاسم آبادی، معاون نظارت و مهدی تیموری، مدیر تولید شورا، همچنین جعفر عبدالملکی، مدیرکل صداوسیمای کردستان، بنی عامریان، معاون سیمای مرکز، حسین پناهی، معاون صدا، حجت الاسلام درویشی، مشاور فرهنگی و ملکی، مدیر دفتر مرکز در آن حضور داشتند، از چهار اذان با صدای سیدعباس حسینی، فریدون رشیدی، فؤاد مولودی و وحید وکیلی رونمایی شد.

رونمایی از چهار اذان فقه شافعی با صدای مؤذنین کردستانی

در این برنامه پس از تلاوت قرآن توسط سیدعباس حسینی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن با تبریک این موفقیت قرآنی، از اهتمام مسئولان صداوسیمای کردستان و مؤذنینی که در این برنامه تولیدی مشارکت کرده بودند قدردانی کرد.

محمدتقی میرزاجانی گفت: این اذان‌ها در ماه‌های گذشته با کارشناسی علی قاسم آبادی در استودیوی صداوسیمای مرکز سنندج ضبط شد و پس از پشت سرگذاشتن فرآیند نظارتی، چهار اذانی که امروز رونمایی می‌شود مجوز پخش از شبکه استانی را دریافت کرد.

وی افزود: در حال حاضر، ۵۵ اذان از شبکه‌های مختلف رسانه ملی پخش می‌شود که ٣۵ اذان مجوز پخش از شبکه‌های سراسری و ٢٠ اذان (اعم از فقه جعفری و فق شافعی) هم مجوز پخش از شبکه‌های استانی را داراست.

در ادامه جلسه، سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن با مبارک شمردن تقارن رونمایی از این اذان‌ها با اعیاد شعبانیه و در آستانه بهار طبیعت و بهار قرآن، اظهار امیدواری کرد با ظرفیت قرآنی بسیار خوبی که در کردستان وجود دارد شاهد توسعه تولیدات قرائت و اذان از قاریان و موذنین این استان باشیم.

رونمایی از چهار اذان فقه شافعی با صدای مؤذنین کردستانی

در بخش دیگری از جلسه، جعفر عبدالملکی، مدیرکل صداوسیمای کردستان گفت: فرهنگ کردستان با عرفان و معنویت عجین است. وی با بیان اینکه سال هاست دشمنان درحال توطئه در این استان هستند افزود، ۵٨ شبکه ماهواره‌ای معاند روی کردستان متمرکز هستند تا بتوانند شکافی در صفوف به هم پیوسته مردم شریف شیعه و سنی این استان ایجاد کنند که بحمدالله تاکنون نقشه‌های شیطانی آنان با شکست مواجه شده است.

عبدالملکی گفت: پس از سفر رهبر معظم انقلاب به استان کردستان در سال ١٣٨٨ و موافقت ایشان با پخش دو اذان فقه جعفری و فقه شافعی از شبکه استانی، بحمدالله زمینه اتحاد بیشتر مردم عزیز این خطه فراهم شده است.

در ادامه این مراسم رونمایی، علی قاسم آبادی، معاون نظارت شورای عالی قرآن از اهتمام مسئولان صداوسیمای کردستان تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد روند تولید اذان از سایر موذنان استان ادامه یابد.
حجت‌الاسلام درویشی، مشاور فرهنگی صداوسیمای مرکز کردستان هم طی سخنانی، تنوع پخش اذان‌ها را موجب جذب ذائقه‌های مختلف مردم دانست و از اینکه شورای عالی قرآن با قرار دادن نصاب فنی، شرایط پخش اذان‌های قوی را فراهم می‌کند تشکر کرد.
بنا براین گزارش، در پایان مراسم رونمایی، با اهدای لوح تقدیر و هدیه قرآنی از این چهار مؤذن قدردانی شد.

رونمایی از چهار اذان فقه شافعی با صدای مؤذنین کردستانی