نویسنده فرانسوی که در ۱۹ سالگی اسلام آورد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، نشست بخش رهیافتگان بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد. در این نشست که کلرژوبرت نویسنده مشهور کودک حضور داشت به بیان چگونگی مسلمان شدنش پرداخت و گفت: اسم ایرانیم سمیه است چون اولین شهید اسلام سمیه بود و جانش را بخاطر اسلام داد و این انگیزه شد که اسمم را سمیه بگذارم.

به دنبال حقیقت زندگی بودم

این نویسنده با اعلام اینکه در خانواده کاتولیک بزرگ شده ولی به دستورات دین مسیح هم عمل نمی‌کردند، افزود: در نوجوانی سوالات زیادی برای من به وجود آمد. به عنوان مثال اینکه چرا حضرت مسیح را به صلیب کشیدند و چرا کودک تازه متولد شده باید غسل داده و پاک شود. من به دنبال حقیقت زندگی بودم و در این زمینه خیلی سوال داشتم علاقه داشتم به دین اسلام روی بیاورم ولی آن را دین عرب‌ها می‌دانستم و به سمت اسلام نیامدم.

وی ادامه داد: یکسال بعد از انقلاب در فرانسه فضایی تبلیغی برای دانشجویان ایرانی و لبنانی فراهم شده بود و همان زمان کتاب‌های شهید مطهری را معرفی کردند، کنجکاو شدم که این کتاب‌ها را مطالعه کرده و متوجه شدم در دین اسلام حضرت محمد (ص) پیامبران قبل از خودشان را قبول داشته و بعد از پرس و جو فهمیدم دین اسلام برای تکمیل دین پیامبران قبل از خود آمده است. به همین خاطر در نوزده سالگی به اسلام گرویدم.

کلرژبروت با اشاره به انگیزه نویسندگی اش عنوان کرد: از کودکی به نویسندگی علاقه داشتم اما فضای فرانسه به نحوی بود که تصور می‌شد کسی که نویسنده است باید از همان ابتدا نویسنده باشد. البته در فرانسه کلاس و کارگاه‌هایی برای نویسندگی نبود. بعد از اینکه ازدواج و مادر شدن برای کودکانم کتاب خریده و همان زمان به ادبیات ایرانی علاقه مند شدم و سعی می‌کردم سوالات آنها را با داستان جواب بدهم. آن زمان ایده‌های خودم را با نگاه کردن به فیلم و صحنه‌های اطراف خلاق کردم.

معرفی شهید ادوارد آنیلی برای کودکان

وی که به تازگی کتابی برای شهید ادواردو آنیلی نوشته است گفت: احساس کردم بسیار کار سختی است برای کودکان راجع به شهید ادواردو بنویسم. اینکه این شهید در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده و پایبند به اسلام مانده بسیار زیباست و خدا را شاکرم که معرفی ایشان برای کودکان کتاب شد و بعد از آن هم چند کتاب دیگر برای کودکان نوشتم.

وی با اشاره به دیگر کتاب‌هایش گفت: «لینالونا» عنوان کتابی است که برای کودکان برای ترویج حجاب نوشته شده است. در این کتاب سعی کردم برداشت و تجربه خودم از حجاب را برای کودکان بگویم. دو عنصر مهم در این کتاب مورد توجهم بود. نخست اینکه اطاعت از خداوند مهمترین دغدغه ام شد. وقتی مسلمان شدم هر آنچه خداوند از من بخواهد، نسبت به آن گرفتم و نکته دوم این بود که حجاب باعث می‌شود، شخصیت دختر به جای ظاهرش مورد ارزیابی قرار بگیرد. گرچه این کتاب همه جا طرفدار ندارد و عده‌ای معتقدند که حجاب برای دختر بچه ظلم است.

اندیشه‌های امام موسی صدر را برای کودکان ساده سازی کردم

این نویسنده کودک با بیان کتاب‌هایش گفت: کتاب عید گنجشک‌ها کتابی است که در خصوص عید فطر و روزه گرفتن به سفارش مؤسسه امام موسی صدر کار شده و من در این کتاب برای کودکان به معرفی امام موسی صدر پرداختم.

کلرژبروت با اشاره به اینکه در موضوع عید غدیر دو کتاب، در موضوع ماه رمضان سه کتاب، و در موضوع اربعین به سفارش سوره مهر یک داستان سه زبانه تا بحال برای کودکان نوشته است، عنوان کرد: بازخوردهای بچه‌های ایرانی در حالی که فضای مجازی فعال شده بسیار زیاد بوده و از کودکان نیز بازتاب می‌گیرم.

یادآور می‌شود، نشست‌های رهیافتگان هر شب ساعت ۲۲ در ستون ۱۰۰ بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن با حضور رهیافتگان برگزار می‌شود.بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن نیز ۲۷ فروردین ماه الی ۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۷ الی ۲۴ میزبان علاقه مندان و قرآن دوستان در مصلی امام خمینی (ره) خواهد بود.

https://dailies.ir/22/04/2022/%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%88%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%af%d8%b1-%db%b1%db%b9-%d8%b3%d8%a7%d9%84%da%af%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%a2%d9%88/