صفاآقاجانی: تمام نوروزهای زندگی‌ام روزهای نوی بودند

خبرگزاری ایرنا :

صفا آقاجانی در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در توضیح حال و هوای خود در سال جدید و بهار ۱۴۰۱ گفت: تمام نوروزهای زندگی‌ام روزهای نوی بودند که ماندگار شدند؛ بهار البته نوشدن روز و روزگار است.

بازیگر سریال آئینه (غلامحسین لطفی  ۱۳۶۳) ادامه داد: همه روزهایی که زندگی می‌کنم چه خوب و چه بد معمولاً ماندگار هستند و تابه‌حال ویژگی خاصی در روزی ندیده‌ام که ماندگار شود.

وی در توضیح این سوال که سریال‌های نوروزی باید صاحب کدام مولفه برای دیده شدن و مقبولیت در بین مردم باشند، خاطرنشان کرد: سریال‌های نوروزی باید مفرح باشند؛ به دلیل این‌که این روزها، روزهای تعطیل و عید و شادی است که مردم دلشان می‌خواهد کمی از روزمرگی‌های خود فاصله بگیرند و به نوعی تمدد اعصاب داشته باشند تا دوباره به محیط کار و زندگی روزمره به فضای همیشگی‌شان بازگردند.

هنرپیشه سریال تا ثریا (سیروس مقدم ۱۳۹۰) اظهار داشت: این سریال‌ها باید خنده بر لب مردم بیاورند یا حسی را برانگیزند، البته منظورم از حس، حس‌های خوب است؛ متأسفانه ما تا به احساسات می‌رسیم فکر می‌کنیم که باید اشک مردم را دربیاوریم در صورتی که هنر ما این است که از مردم خنده بگیریم و آنان را به آرامش دعوت کنیم.

نوروز را درخانه هستیم

آقاجانی با اشاره به فضای فراغتی خود در روزهای نوروز خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته و به دلیل شیوع بیماری کرونا در نوروز و روزهای دیگر استراحت مطلق داشتیم و امسال هم به‌همین روال است، یعنی نوروز را درخانه هستیم؛ البته کار کرده‌ایم اما تهیه‌کننده پولمان را نداده‌است و همچنان باید به استراحت ادامه دهیم.

بازیگر فیلم سینمایی به همین سادگی (رضا میرکریمی ۱۳۸۶) با اظهار گلایه از وضیعت پرداخت حقوق بازیگران گفت: همچنان مشکل بخوربخور و مشکلات عدم پرداخت وجود دارد؛ خاله‌بازی های انتخاب بازیگر در سینما و تلویزیون شامل حال همه می‌شود؛ مبنای این انتخاب‌ها را نمی‌دانم شاید اگر می‌دانستم کاری از دستم برمی‌آمد.

صفاآقاجانی: تمام نوروزهای زندگی‌ام روزهای نوی بودند

همیشه تلاش می‌کنم، بهترین نسخه خودم در آن زمان را انجام دهم

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اهمیت زندگی در حال تصریح کرد: باید از لحظه‌ای که در آن هستیم اگر لذت هم نمی‌بریم، زندگی کنیم چون متاسفانه شرایط اقتصاد به‌نحوی است که اکثریت لذت نمی‌بریم اما باید سعی کنیم که زندگی کنیم.

بازیگر سریال دردسرهای عظیم (برزو نیک‌نژاد ۱۳۹۳) در پاسخ به این سوال که به کدام کار در کارنامه هنری خود بیشتر علاقه دارد گفت: اکثر کارهایم را دوست دارم چون به آنها حس داشته ام اساسا اگر به کاری احساس پیدا نکنم، آن را انجام نمی‌دهم.

وی افزود: بر این اساس، اکثر کارهایم را دوست دارم البته نه همه‌شان را؛ چراکه تعدادی از کارها بوده‌است که صرفاً به دلیل شرایط مالی انتخاب کرده‌ام یا به دلیل این‌که مدت‌ها بوده است که کار نکرده بودم، پذیرفته ام که سر کار بروم؛ اما اکثر کارهایم را انتخاب کرده بودم و همیشه تلاش می‌کنم، بهترین نسخه خودم در آن زمان را انجام دهم.

به گزارش ایرنا، صفا آقاجانی با نام شناسنامه ای صفیه آقاجانی بازیگر سینما،تلویزیون و تئاتر متولد سال ۱۳۳۵ شهر ارومیه، دارای مدرک دیپلم در رشتهٔ ادبیات فارسی، خواهر معصومه آقاجانی بازیگر است.

اولین تجربه حرفه ای صفا آقاجانی در سینما با ایفای نقش در فیلم سینمایی تمام وسوسه‌های زمین در سال ۱۳۶۸ بود که به کارگردانی استاد سمندریان تولید شد و با بازیگرانی همچون هما روستا، رضا کیانیان و احمد آقالو همبازی شد.

فعالیت های صفا آقاجانی در سینما آب‌ نبات چوبی (۱۳۹۴)، دو عروس (۱۳۹۳)، به همین سادگی (۱۳۸۶) و تمام وسوسه‌های زمین (۱۳۶۸) از جمله آثار آقاجانی در سینما و آئینه(۱۳۶۳)، امواج جادویی (۱۳۷۹)، پیله‌های پرواز (۱۳۸۴)، قهر و آشتی (۱۳۹۳)، روزهای بی‌ قراری ۲ (۱۳۹۷) از جمله آثار تلویزیونی این هنرمند هستند.

https://dailies.ir/25/03/2022/%d8%b5%d9%81%d8%a7%d8%a2%d9%82%d8%a7%d8%ac%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%85-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%88%d8%b2%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c%d8%a7%d9%85-%d8%b1%d9%88/