حدود ۴۰۰ درصد اعتبارات بهسازی راه های عشایری رشد کرد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس پاپی زاده عصر جمعه در دوازدهمین جلسه شورای عشایری استان تهران گفت: یکی از عمده مشکلات جامعه عشایری اعتبارات محدود در این سازمان بود که در عمل نمی شد کار خاصی برای این جامعه انجام داد.

به گفته وی، با پیگیری نمایندگان مجلس و اهتمام دولت سیزدهم اعتبارات راهسازی سازمان عشایر  کشور ۲۳ میلیارد تومان به دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان رشد داشت همچنین در زمینه اعتبارات آبرسانی و سایر خدمات با یک رشد چند برابری مواجه شدیم.

رییس سازمان عشایر کشور ادامه داد: این جامعه، تولید کننده ۲۵ درصد گوشت قرمز و ۳۵ درصد صنایع دستی کشور است و می‌توان گفت ه هر چادر عشایری یک کارگاه تولیدی است.

حدود ۴۰۰ درصد اعتبارات بهسازی راه های عشایری رشد کرد

وی با بیان اینکه توجه به این جامعه تولید کننده امری ضروری است گفت: این جامعه تولید کننده با تصرف مسیرها و کمبود نهاده بدلیل خشکسالی با مشکلات جدی مواجه هستند که باید از آن حمایت کرد.

همچنین مدیر  امور عشایر  استان تهران نیز در این جلسه گفت: با تمام مشکلاتی که کشور مواجه است تلاش کردیم که جامعه عشایری با تمام توان در خدمت تولید باشند.

فرشید ذبیحی افزود: در سال گذشته بیش از ۲۰ هزار تن نهاده در سطح استان تهران توزیع شد و تلاش کردیم که هزینه تولید برای جامعه عشایر افزایش قابل توجهی پیدا نکند.

وی ادامه داد: در جلسه شورای عشایری مصوباتی در خصوص رفع مشکلات جامعه عشایری به تصویب رسید که به دستور استاندار تهران مقرر شد این مشکلات با پیگیری فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی رفع شود.

به گفته ذبیحی، یکی از این مشکلات طرح احداث پل برای عبور دام در حاشیه بزرگراه تهران_ پردیس بود که مطالعات این طرح از سوی استاندار تهران صادر شد.

حدود ۴۰۰ درصد اعتبارات بهسازی راه های عشایری رشد کرد