دعوت رئیس ایفلا برای شرکت در همایش طراحی و توسعه خدمات کتابخانه

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، باربارا لیسون رئیس فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و مؤسسات کتابداری مستقل (ایفلا) با ارسال پیامی تصویری خطاب به کتابداران شاغل در کتابخانه‌های عمومی سراسر جهان، از آنها برای شرکت در همایش فراملی «طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی؛ ایده‌ها، الگوها و تجربه ها» دعوت کرد.

در پیام رئیس ایفلا آمده است: همکاران عزیز؛ نام من باربارا لیسون است. من رئیس ایفلا هستم و در اروپا در کشور آلمان زندگی می‌کنم.

کنفرانس‌ها رویدادهای مهمی برای آموزش هستند و یادگیری مسئله مهمی برای کتابداران و همه افراد است. اما من فکر می‌کنم مهم است که ما خودمان را ارتقا بدهیم و ما می‌توانیم این کار را با تبادل همکاران و تبادل بهترین تجربه‌ها انجام دهیم و تمام اینها از طریق برگزاری کنفرانس ممکن می‌شود.

اکنون من می‌خواهم شما را به یک کنفرانس بین المللی دعوت کنم؛ کنفرانس بین المللی «طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی، الگوها، ایده‌ها و تجربه ها». این کنفرانس به صورت مجازی در ۱۷ و ۱۸ ماه می (۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه) در کشور ایران در شهر شیراز برگزار می‌شود.

موضوعات بسیار مختلفی در این کنفرانس مطرح خواهند شد، از جمله برنامه‌هایی برای گروه‌های خاص. صحبت درباره فراگیری کتابخانه ها خواهد بود. درباره تبلیغات و بازاریابی صحبت خواهد شد. بنابراین طیف گسترده‌ای از موضوعات فراهم است که می‌توانید یاد بگیرید و با همکارانتان تبادل نظر کنید.

کتابخانه های عمومی، نهادهای بسیار مهمی برای جوامع ما هستند. بنابراین مایلم به اطلاع شما برسانم که بیانیه کتابخانه های عمومی ایفلا یونسکو به زودی منتشر خواهد شد. ویرایش جدیدی از ایفلا توسط کارگروه بخش کتابخانه های عمومی ارائه خواهد شد و من فکر می‌کنم که این یک نشریه عالی برای کتابدارانی که در کتابخانه‌های عمومی سراسر جهان مشغول فعالیت هستند، خواهد بود، اما اول از همه، شما کنفرانس خود را خواهید داشت. لطفاً در وبسایت ثبت نام کنید و از تبادل نظر با همکاران و از آشنایی با ایده‌های جدید در فعالیت حرفه‌ای لذت ببرید؛ با آرزوی بهترین‌ها، ما ایفلا هستیم.

با اعلام دبیرخانه بین المللی طراحی و توسعه خدمات کتابخانه های عمومی، علاقه مندان به مشارکت در همایش تنها تا ۱۰ فروردین ماه فرصت دارند مقالات تمام متن خود را ارسال کنند. پژوهشگران می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر به سایت همایش به نشانی hamayesh.ipla.ir مراجعه کنند.

دعوت رئیس ایفلا برای شرکت در همایش طراحی و توسعه خدمات کتابخانه