منچسترسیتی، من‌یونایتد را به چهارمیخ کشید

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق،در ادامه روز دوم از هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر انگلیس و در مهمترین بازی این هفته، امروز (یکشنبه)، منچسترسیتی و منچستریونایتد در ورزشگاه اتحاد، به مصاف هم رفتند که این بازی با برتری قاطع ۴ بر یک منچسترسیتی به پایان رسید.

در این بازی کوین دی‌بروینه ستاره بلژیکی خط میانی منچسترسیتی، دو بار در دقایق ۵ و ۲۸ گلزنی کرد. همین کار توسط ریاض محرز هم تکرار شد و ستاره الجزایری نیز در دقایق ۶۸ و ۹۰ دروازه شیاطین سرخ را باز کرد. این در حالی بود که منچستریونایتد با گلی که جیدون سانچو در دقیقه ۲۲ زد به بازگشت به بازی و کسب امتیاز از این بازی امیدوار شده بود.

به این ترتیب برای پنجمین بار و البته نخستین بار از فصل ۱۹-۲۰۱۸، منچسترسیتی توانست هر دو دربی شهر منچستر در طول یک فصل از رقابت‌های لیگ برتر را ببرد و به اصطلاح دبل کند. در سمت مقابل اما منچستریونایتد تنها دومین شکست خود در ۱۴ بازی‌اش تحت هدایت رالف رانگنیک را متحمل شد.

با این نتیجه منچسترسیتی، ۶۹ امتیازی شد و فاصله خود را با لیورپول رده دومی که البته یک بازی کمتر دارد به ۶ امتیاز افزایش داد تا جایگاهش را در صدر جدول تثبیت کند. یونایتد اما با قبول هفتمین باختش در این فصل ۴۷ امتیازی و در رده پنجم جدول باقی ماند تا ضربه بزرگی به شانس این تیم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده وارد شود.

در آخرین بازی از هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر انگلیس، امشب از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران، تاتنهام میزبان اورتون خواهد بود.

منچسترسیتی، من‌یونایتد را به چهارمیخ کشید