آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم و جدول

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته بیست  سوم رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این دیدار در نهایت با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

فیلم/ خلاصه بازی پرسپولیس ۱ – استقلال ۱

نیمه اول این بازی با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسیده بود.

استقلال با این تساوی ۵۵ امتیازی شد و در صدر جدول اختلاف ۶ امتیازی خود را با پرسپولیس ۴۹ امتیازی حفظ کرد.

داور: مهدی سیدعلی

کمک‌ها: محمدرضا منصوری و فرهاد مروجی

کارت زرد: شرزود تمیروف، فرشاد فرجی، سعید آقایی، رامین رضاییان، حمید مطهری (مربی) از پرسپولیس، زبیر نیک نفس، حسین حسینی از استقلال

کارت قرمز: یحیی گل‌محمدی (سرمربی پرسپولیس)

گل: علی نعمتی ۴۰ برای پرسپولیس، رودی ژستد ۸۱ برای استقلال

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم و جدول

ترکیب پرسپولیس: احمد گوهری، فرشاد فرجی، علی نعمتی، رامین رضاییان، سعید آقایی، رضا اسدی، میلاد سرلک (۷۷-کمال کامیابی نیا)، احسان پهلوان، مهدی ترابی، وحید امیری، شرزود تمیروف

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم و جدول

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، عارف غلامی، روزبه چشمی ( ۶۵ – صالح حردانی)، مهدی مهدی پور، یامگا، جعفر سلمانی، وریا غفوری ( ۶۵ – عزیزبک آمانوف)، سیلوا، محمد دانشگر (۴۹ – زبیر نیک‌نفس)، ارسلان مطهری (۸۸ – رودی ژستد) و امیر حسین حسین زاده (۸۸ – آرمان رمضانی)

سرمربی: فرهاد مجیدی

فیلم/ گل اول پرسپولیس به استقلال در دربی ۹۸

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم

نیمه اول
دقیقه ۸:
اولین موقعیت جدی مسابقه توسط تیم استقلال و روی یک حمله سریع شکل گرفت که ارسلان مطهری در محوطه جریمه صاحب توپ شد و پاس او به دهانه دروازه با اشتباه احمد گوهری در مهار توپ همراه شد تا شانس گلزنی برای کوین یامگا ایجاد شود. البته برخورد یامگا و گوهری باعث شد مهاجم استقلال تعادلش را از دست بدهد و این موقعیت از دست برود.

دقیقه ۱۴: رفت و برگشت توپ در یک سوم دفاعی پرسپولیس، به یامگا رسید که شوت این بازیکن پس از برخورد به مدافعان راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۵: کرنر ارسالی به روی دروازه پرسپولیس توسط رافائل سیلوا به اوت رفت.

دقیقه ۱۵: شرزود تمیروف در میانه میدان برای تصاحب توپ روی محمد دانشگر خطا کرد که از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۲۰: سعید آقایی از سمت چپ ارسالی روی دروازه استقلال داشت که شرزود تمیروف با ضربه سر رضا اسدی را صاحب توپ کرد، اما چرخش و ضربه این بازیکن، جایی در چارچوب نداشت.

دقیقه ۲۱: فرشاد فرجی پشت محوطه جریمه خودی تن به خطا داد و به همین دلیل با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۲۳: وریا غفوری پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت و قصد داشت به صورت یک ضرب دروازه پرسپولیس را باز کند که احمد گوهری توپ را دفع کرد. روی توپ برگشتی جعفر سلمانی قصد داشت با ضربه سر دروازه را باز کند که توپ به امیرحسین حسین‌زاده برخورد کرد و به اوت رفت.

دقیقه ۲۷: توپ دیگری به یک سوم دفاعی پرسپولیس آمد که در نهایت ضربه کوین یامگا راهی اوت شد.

دقیقه ۲۹: پاس بلند رافائل سیلوا در موقعیتی خوب به خط حمله استقلال رسید و توپی که در نهایت به ارسلان مطهری رسید، در آغوش گوهری قرار گرفت.

دقیقه ۳۰: شرزود تمیروف صاحب توپ شد که می‌توانست در محوطه جریمه هم تیمی خود را صاحب توپ کند، اما به قصد باز کردن دروازه به توپ ضربه زد که ضربه آرام او را حسینی به راحتی مهار کرد.

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم

دقیقه ۳۱: پاس رو به عقب و عرضی میلاد سرلک برای احسان پهلوان با ضربه این بازیکن همراه بود که حسینی توپ نخست را دفع کرد و در دهانه دروازه تمیروف می‌توانست دروازه استقلال را باز کند، اما تعلل او باعث شد این موقعیت از دست برود.

دقیقه ۳۴: احسان پهلوان در محوطه جریمه استقلال صاحب توپ بود که با پاس رو به عقب تمیروف را در موقعیت شوتزنی قرار داد، اما ضربه این بازیکن راهی در چارچوب نداشت و به اوت رفت.

دقیقه ۳۸: موقعیت دیگری نصیب استقلالی‌ها شد که به هم ریختگی و ناهماهنگی خط دفاعی و احمد گوهری توپ را در موقعیت خوبی به ارسلان مطهری رساند که ضربه او راهی اوت شد.

دقیقه ۴۰: ارسال رامین رضاییان به محوطه جریمه از روی یک ضربه ایستگاهی با ضربه سر علی نعمتی همراه شد تا توپ دور از دستان سیدحسین حسینی وارد دروازه استقلال شود.

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم و جدول

نیمه دوم
دقیقه ۴۷:
ارسلان مطهری بار دیگر در قلب خط دفاعی پرسپولیس صاحب توپ شد که پوشش فرشاد فرجی و بستن زاویه دروازه از سوی گوهری، باعث شد این بازیکن نتواند ضربه خوبی به سمت چارچوب بزند.

دقیقه ۵۸: تمیروف در یک سوم دفاعی استقلال صاحب توپ شد و می‌توانست در موقعیت خوبی قرار بگیرد، اما حضور سریع مدافعان استقلال فرصت را از او گرفت تا این بازیکن منطقه بازی را عوض کند. در ادامه هم ارسالی که از سمت چپ به تیر دوم استقلال کشیده شد، با کنترل مدافعان به سیدحسین حسینی رسید.

دقیقه ۶۲: ارسال کوین یامگا در محوطه جریمه میان امیرحسین حسین‌زاده و جعفر سلمانی قرار گرفت که ناهماهنگی میان این دو بازیکن برای ضربه زدن به توپ، موقعیت مناسب گلزنی را از استقلال گرفت.

دقیقه ۶۶: کوین یامگا در حال طراحی حمله‌ای دیگر برای استقلال بود که با خطای سعید آقایی متوقف شد تا داور مسابقه مدافع پرسپولیس را با کارت زرد جریمه کند.

دقیقه ۷۵: امیرحسین حسین‌زاده با توپ‌گیری از رامین رضاییان به سمت دروازه پرسپولیس شوت زد که ضربه او را احمد گوهری در آغوش گرفت.

دقیقه ۷۷: یک فرصت خوب گلزنی برای پرسپولیس ایجاد شد و مهدی ترابی می‌توانست دروازه استقلال را باز کند، اما حضور به موقع صالح حردانی و دفع توپ او، فرصت را از این بازیکن گرفت. در ادامه نیز سعید آقایی می‌توانست با پاس رو به بیرون مهاجمان تیمش را صاحب موقعیت کند که ضربه او از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۸۱: صالح حردانی یکی از بازیکنان تعویضی استقلال ارسالی روی دروازه داشت که رودی ژستد، بازیکن تازه وارد آبی‌پوشان دروازه پرسپولیس را باز کند.

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم

دقیقه ۸۲: یحیی گل‌محمدی پس از گل استقلال اعتراض شدیدی به داور مسابقه داشت که از کنار زمین اخراج شد. حمید مطهری هم به اعتراض‌ها ادامه داد تا او هم با کارت زرد جریمه شود.

دقیقه ۸۷: زبیر نیک‌نفس به دلیل اعتراض به داور مسابقه، کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۲+۹۰: ارسالی از سمت چپ به روی دروازه استقلال، موقعیت دیگری برای پرسپولیس ایجاد کرد، اما در دهانه دروازه توسط عزیزبک آمانوف دور شد که البته خطای حامد پاکدل نیز گرفته شد.

دقیقه ۳+۹۰: سیدحسین حسینی به دلیل اتلاف وقت و تعلل در شروع مجدد بازی، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم و جدول

آخرین دربی قرن برنده نداشت/تعویض طلایی فرهاد اختلاف را در صدر حفظ کرد +عکس و فیلم و جدول