سرنوشت مبهم بازی چلسی – رئال مادرید برای هواداران

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق و به نقل از نشریه مارکای اسپانیا، تحریم‌های در نظر گرفته شده از سوی دولتمردان بریتانیا علیه باشگاه چلسی به جرم داشتن مالکی که دوست ولادیمیتر پوتین رئیس جمهور روسیه است (به خاطر جنگ روسیه علیه اوکراین)، شامل مواردی می‌شود که یکی از آنها ممنوعیت فروش بلیت به هواداران برای ورود به ورزشگاه و تماشای بازی‌های تیم محبوب‌شان است.

در حال حاضر تنها آن دسته از هواداران چلسی می‌توانند به ورزشگاه استمفوردبریج بروند و بازی‌های این تیم را تماشا کنند که پیش از اعمال این محرومیت‌ها، بلیت فصل (تمام بلیت‌های ۱۹ بازی خانگی چلسی) را خریده باشند که البته این محدود به مسابقات لیگ برتر انگلیس می‌شود و بلیت بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا را شامل نمی‌شود. به این ترتیب با توجه به محروم بودن چلسی از فروش بلیت، مشخص نیست که آیا این تیم می‌تواند بازی خانگی‌اش برابر رئال مادرید در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را با حضور هوادارانش برگزار کند یا باید در ورزشگاه خالی از تماشاگر به میدان برود.

یکی دیگر از مواردی که در تحریم‌های در نظر گرفته شده برای چلسی این تیم را محدود می‌کند، تعیین سقف هزینه‌ها برای سفر به خانه رقباست که به ۲۵ هزار یورو کاهش یافته است. علاوه بر این آبی‌های لندن تا زمانی که آبراموویچ مالک‌شان باشد، نمی‌توانند از طریق فروش محصولات خود و فروش بازیکنان‌شان درآمد کسب کنند و از عقد هرگونه قرارداد حتی تمدید قرارداد بازیکنان فعلی‌شان محروم خواهند بود.

توماس توخل سرمربی آلمانی چلسی درباره احتمال برگزار شدن دیدار رفت تیمش برابر رئال مادرید در ورزشگاه خالی گفت: این بازی برای مردم و هواداران است. امیدوارم هرچه زودتر راهی پیدا کنیم. به نتیجه مذاکرات میان یوفا و دولت برای پیدا کردن چنین راه حلی خوشبین هستم.

سرنوشت مبهم بازی چلسی – رئال مادرید برای هواداران