جابری: ابتدای هفته آینده برنامه لیگ فوتسال را اعلام می‌کنیم / برای تمام امور با بهاروند هماهنگی می‌کنیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، آرش جابری سرپرست سازمان لیگ فوتسال در حاشیه برگزاری کلاس دانش افزایی داوران و ناظران این رشته در خصوص برنامه بازی‌ها لیگ برتر در فصل جدید اظهار داشت: قرعه‌کشی لیگ جدید ۲۲ خردادماه به میزبانی کرمان برگزار شد و در همان جلسه، برنامه هفته اول را اعلام کردم اما تشریفات این امر هم نیاز بود. در ابتدا باید دو تیم صعود کننده به لیگ برتر مشخص می‌شد که تیم‌های گهرزمین سیرجان و صنایع پشتیبانی هرمزگان با صعود به لیگ این کار را کردند. 

وی ادامه داد: در مورد ۱۲ تیم حاضر در لیگ نامه‌نگاری‌هایی انجام دادیم و تا پایان وقت اداری امروز به آن‌ها مهلت دادیم تا سالن‌های بازی خود را به ما اعلام کنند. منتظر هستیم سالن‌ها اعلام شود. انشاالله روز شنبه برنامه‌ بازی‌های هفته اول تا هشتم مسابقات یعنی تا یکم شهریورماه را اعلام خواهیم کرد. حسب جلسه‌ای که با وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال و احسان اصولی رییس کمیته فوتسال داشتیم، برنامه هشت هفته را اعلام می‌کنیم و بعد از آن لیگ تعطیل خواهد شد و نیم فصل مسابقات را اعلام خواهیم کرد. 

سرپرست سازمان لیگ فوتسال افزود: بعد از پایان جام ملت‌های فوتسال آسیا که امیدوارم با قهرمانی ایران به پایان برسد، لیگ را از سر می‌گیریم و اسفند ماه نیز لیگ را به پایان می‌رسانیم. 

جابری در مورد برگزاری مجمع عمومی سازمان لیگ فوتسال گفت: تاریخ برگزاری این مجمع و نحوه برگزاری آن بر عهده ریاست مجمع عمومی سازمان لیگ فوتسال است. طبق اساسنامه، ریاست مجمع بر عهده ریاست فدارسیون فوتبال است. آخرین مجمع عمومی ۱۷ آبان ۱۳۹۸ بود که در مشهد مقدس انجام شد و منجر به انتخاب اعضای هیات‌رییسه شد. پس از آن در همان سال و قبل آن مکاتباتی با روسای فدراسیون انجام دادم. ابتدا حیدر بهاروند سرپرستی فدارسیون را بر عهده داشت. مجمع متشکل از ۱۷ نفر که شامل رییس فدراسیون، دبیر کل، رییس سازمان لیگ فوتسال و رییس هیات‌ها و مدیران باشگاه‌ها است. 

وی عنوان کرد: بهاروند در آن زمان گفت که اجازه دهید رییس فدراسیون مشخص شود تا خود رییس، این مجمع را برگزار کند. در دوره شهاب‌الدین عزیزی خادم هم من مکاتبه داشتم که او این مجمع را موکول به بعد از مسابقات مقدماتی جام جهانی کرد. فدراسیون در آن زمان دچار تغییرات شد و من این موضوع را به میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون گفتم. او هنوز تصمیمش را به من اعلام نکرده است. مکاتبات ما به صورت رسمی اعلام شده است. 

سرپرست سازمان لیگ فوتسال تصریح کرد: دو نفر در دوره مهدی تاج به عنوان کارشناس خبره در هیات رییسه حضور دارند. محمد رضا غفاری و حامد نجفی به عنوان دو کارشناس و فارغ از حضورشان در باشگاه‌ها انتخاب شدند. انتخاب آن‌ها به عهده من نبوده است. 

جابری در مورد حضور یافتن برخی تیم‌ها در لیگ که پیش از این حضور آن‌ها مشخص نبود، گفت: فردوس قم به صورت رسمی به ما اعلام کرد که در لیگ شرکت خواهد کرد. باشگاه سپاهان یک ماه قبل اعلام انصراف کرد اما واگذاری این تیم هنوز انجام نشده و ما از هیات استان اصفهان پیگیر هستیم. دبیر این هیات اعلام کرد که در شرف واگذاری به یکی از تیم‌های استان هستند.

وی در مورد نقش بهاروند در خصوص برگزاری لیگ برتر فوتسال بیان کرد: طبق ماده ۴۱ اساسنامه فدراسیون فوتبال، کلیه بازی‌ها زیر نظر رییس کمیته مسابقات است و مطابق این اساسنامه، بهاروند رییس کمیته برکزاری مسابقات است و کلیه بازی‌های فوتبال و فوتسال زیر نظر او برگزار می‌شود. ما هم زیر نظر این کمیته هستیم و به طور طبع من هم تمام روند امور را با بهاروند هماهنگ می‌کنم.     

جابری: ابتدای هفته آینده برنامه لیگ فوتسال را اعلام می‌کنیم / برای تمام امور با بهاروند هماهنگی می‌کنیم