کشتی آزاد نوجوانان آسیا/ تنها نماینده روز نخست ایران به دیدار رده‌بندی رفت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، وزن‌کشی ۳ وزن نخست مسابقات کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا در حالی امروز (سه‌شنبه) برگزار شد که «محمدمهدی ممیوند» در وزن ۶۵ کیلوگرم و «رضا سلیمانیان» در وزن ۸۰ کیلوگرم با توجه به ۲۰۰ و ۳۰۰ گرم اضافه وزن، از جدول مسابقات کنار گذاشته شدند.

«یونس شفیعی» نماینده وزن ۷۱ کیلوگرم کشورمان تنها نماینده ایران در روز نخست این رقابت‌ها نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۳ ژاکشیلیک بایتاشوف از قرقیزستان را مغلوب کرد اما در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب شینگو آندو از ژاپن شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

شفیعی برای کسب مدال برنز باید به مصاف بکاریس باخیتجان از قزاقستان برود.

نتایج قرعه‌کشی نمایندگان کشورمان در ۷ وزن دیگر به شرح زیر است:

در وزن ۴۵ کیلوگرم که ۸ کشتی‌گیر حضور دارند، امیر محمد نوازی در دور نخست به مصاف حریفی از مغولستان می‌رود و در صورت پیروزی در دور دوم با برنده ترکمنستان و ژاپن روبرو می‌شود.

در وزن ۴۸ کیلوگرم که ۷ کشتی‌گیر حضور دارند، امیررضا تیموری‌زاد در گروه A به صورت دوره‌ای با کشتی‌گیران هند، ژاپن و مغولستان مبارزه می‌کند.

در وزن ۵۱ کیلوگرم که ۸ کشتی‌گیر حضور دارند، غلامرضا اسدی با حریفی از قرقیزستان مصاف می‌دهد و در صورت پیروزی با برنده ژاپن و ازبکستان روبرو می‌شود.

در وزن ۵۵ کیلوگرم که ۱۰ کشتی‌گیر حضور دارند، ابوالفضل شمسی‌پور در دور نخست با حریفی از کره‌جنوبی مبارزه می‌کند و در صورت پیروزی در دور دوم با کشتی‌گیر مغولستانی مصاف می‌دهد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم که ۱۲ کشتی‌گیر حضور دارند، سجاد پیرایه در دور نخست به مصاف حریفی از بنگلادش می‌رود و در صورت پیروزی در دور بعد با حریفی از ازبکستان روبرو می‌شود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم که ۹ کشتی‌گیر حضور دارند، عرفان علیزاده به مصاف حریفی از ازبکستان می‌رود و در صورت پیروزی در دور دوم با حریفی از ترکمنستان روبرو می‌شود.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم که ۸ کشتی‌گیر حضور دارند، محمدرضا لطفی به مصاف حریفی از مغولستان می‌رود و در صورت پیروزی، در دور دوم با برنده مبارزه قرقیزستان و ازبکستان روبرو می‌شود.

کشتی آزاد نوجوانان آسیا/ تنها نماینده روز نخست ایران به دیدار رده‌بندی رفت