احمدزاده: وضعیت قراردادها در لیگ فوتبال ساحلی افتضاح است

خبرگزاری ایرنا :

محمد احمدزاده کاپیتان با سابقه تیم ملی فوتبال ساحلی ایران و اولین لژیونر این رشته که تجربه حضور در لیگ روسیه، بلاروس و امارات را در کارنامه خود دارد در رابطه با شرایط لیگ، تیم ملی و همچنین وضعیت خود مصاحبه‌ایی با خبرنگار ایرنا انجام داد که مشروح آن را در زیر می‌خوانیم.

در حال حاضر در کدام باشگاه بازی می‌کنید؟

با تیم لوکوموتیو مسکو قرارداد دارم و تا یک تا ۲ ماه آینده به روسیه برمی‌گردم. شرایط تیم لوکوموتیو خیلی خوب است و امیدوارم که بتوانم از آبروی فوتبال ساحلی ایران، در این مسابقات دفاع کنم و عملکرد خوبی از خود نشان دهم. در لیگ ایران نیز برای شاهین خزر رودسر تنها نماینده استان گیلان بازی می‌کنم.

از لیگ ایران چه خبر؟

فعلا ۲ هفته از لیگ گذشته و تیم شاهین خزر در هفته اول با تیم شهریار ساری بازی داشت که این تیم حاضر نشد و ظاهرا از لیگ کنار گذاشته شده است. در هفته دوم نیز در زمین دریانوردان بوشهر با نتیجه پنج بر چهار شکست خوردیم در حالی که تیم ما عملکرد خیلی بهتری داشت ولی متاسفانه با اشتباهات داوری نتیجه را واگذار کردیم.

احمدزاده: وضعیت قراردادها در لیگِ فوتبال ساحلی افتضاح است

شانس قهرمانی دارید؟

به طور قطع یکی از تیم‌های مدعی قهرمانی خواهیم بود و تیم خوب و قدرتمندی را داریم.

نظرت راجع به شرایط لیگ برتر در این فصل چیست؟

به نظر من لیگ برتر تاثیر مستقیم بر روی عملکرد تیم ملی فوتبال خواهد داشت و در چند سال گذشته متاسفانه اوضاع لیگ اصلا خوب نبود و به همین دلیل هم تیم ملی ضعیف‌تر شده است. با اینکه در کشور استعدادهای خوبی وجود دارد اما نمی‌توانیم از این ظرفیت به خوبی بهره ببریم.

احمدزاده: وضعیت قراردادها در لیگِ فوتبال ساحلی افتضاح است

چرا؟

کسی می‌داند بچه‌های فوتبال ساحلی چطور زندگی می‌کنند؟ در این شرایط اقتصادی کشور، این بازیکنان بدون هیچ شغلی نهایتاً ۵۰ تا ۶۰ میلیون قرارداد دارند. شاید کسی از بازیکنان تیم ملی ساحلی صحبت نکند، اما من می‌گویم و از حق بچه‌ها دفاع می‌کنم. وضعیت قراردادها خیلی افتضاح است و همین باعث شده که انگیزها از بین برود. با این حال و اوضاع فدراسیون، روزهای بدتری در آینده خواهیم داشت.

چه راهکاری برای بهتر شدن لیگ ساحلی پیشنهاد می‌کنی؟

تیم‌های بزرگی مثل پرسپولیس و استقلال می‌توانند سرمایه‌گذاری خوبی در فوتبال ساحلی انجام دهند و این کار باعث می‌شود که این رشته نیز بیشتر دیده شود در حال حاضر از تهران هیچ تیمی در لیگ وجود ندارد و از اصفهان نیز تنها یک تیم حضور دارد. اگر رسیدگی درست صورت بگیرد جوانان خوبی داریم که می‌توانند در این رشته فعالیت کنند. با چنین ظرفیتی تیم ملی ایران لیاقت آن را دارد که در سال‌های بعد قهرمان جهان شود. ما خودمان را خیلی خوب نشان دادیم و حتی در رنکینگ دنیا به رده دوم رسیدیم.

احمدزاده: وضعیت قراردادها در لیگِ فوتبال ساحلی افتضاح است

تیم‌های لیگ برتر شخصی هستند یا دولتی؟

اکثر تیم‌های لیگ شخصی هستند و از پشتوانه مالی خوبی برخوردار نیستند. یکی از تیم‌های دولتی پارس جنوبی بوشهر بود که خودم پنج سال در این تیم حضور داشتم و روزهای خوشی در این باشگاه سپری کردم ولی چند سالی می‌شود که دیگر به این تیم رسیدگی نمی‌شود و در حال حاضر اوضاع این تیم جالب نیست.

یادمان هست که چندی پیش از وضعیت فدراسیون فوتبال بسیار شاکی بودی و در همین رابطه با ایرنا هم صحبت کرده بودی. در حال حاضر شرایط فدراسیون را چطور می‌بینی؟

اوضاع آنقدر خراب است که نمی‌شود حرفی را به زبان آورد. تا زمانی که وضعیت مشخص نشود نمی‌توانیم انتظاری داشته باشیم. این یک شاهکار است که فدراسیون بدون رئیس داریم و این اتفاق تنها در ایران رخ می‌دهد. امیدوارم که هشتم شهریور رئیس فدراسیون مشخص شود و یک فرد کار درست در راس کار قرار بگیرد، هرچند که من خودم در این چند سالی که افتخار پوشیدن لباس تیم ملی را داشتم با چند رئیس فدراسیون همکاری داشتم و به قول علی کریمی تا وقتی که فوتبال ما دست کسانی باشد که فقط به فکر منافع شخصی خودشان باشند به جایی نخواهیم رسید.

احمدزاده: وضعیت قراردادها در لیگ فوتبال ساحلی افتضاح است