میراسماعیلی: تدارک خوبی برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی دیدیم

خبرگزاری ایرنا :

«آرش میراسماعیلی» روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: به دعوت فدراسیون روسیه در مسابقات چندجانبه شرکت کردیم. تیم ملی اصلی روسیه، تیم (ب) این کشور و تیم ملی صربستان و ایران در این تورنمنت حضور داشتند.

وی افزود: دعوت روسیه را غنیمت شمردیم چرا که این مسابقه تدارک بسیار خوبی در مسیر آماده‌سازی ملی‌پوشان ایران بود. جودوکاران در مقابل جودکاران نامدار، خوب جنگیدند و باخت‌ نفرات ما در امتیاز طلایی بود. این عملکرد برای ما ارزشمند است.

میراسماعیلی توضیح داد: جودوکاران ایران با نفر سوم رنکینگ جهانی، قهرمان اروپا و مدال آوران جهان مبارزات خوبی انجام دادند و اگر کمی اعتماد به نفس داشتند حتما مبارزات بهتری ارائه می‌کردند. به هر حال آنان سه سال از میادین بین‌المللی دور بودند و نیاز به زمان دارند.

رئیس فدراسیون جودو گفت: البته با توجه به توانایی آنان در تمرینات و اردوهای مشترکی که پشت سرگذاشتند، انتظار به حقی بود که نتایج بهتری می‌گرفتند. در نهایت دید ما از سفر به روسیه، تدارک خوب برای بازی‌های کشورهای اسلامی بود.

وی ادامه داد: بعد از حضورمان در عراق، تیم سوریه در ایران اردوی مشترک با نفرات کشورمان داشت. از تیم ملی تاجیکستان هم برای اردوی مشترک دعوت کردیم که پاسخ مثبت دادند و منتظر اعلام زمان حضورشان هستیم. همچنین اردوی مشترک در تونس را هم خواهیم داشت.

میراسماعیلی در مورد شرایط تیم بانوان نیز توضیح داد: اردوهای تیم بانوان منظم برگزار می‌شود و از خانم «مایا» از کشور کرواسی دعوت کردیم و او ۲۰ تا ۳۰ تیرماه در ایران حضور می‌یابد تا اردوی بانوان را زیر نظر بگیرد. همچنین سعی می‌کنیم استاژی (دوره مربیگری) برای مربیان خانم با حضور این مربی کروات برگزار کنیم.

وی گفت: از تیم ملی بانوان ترکیه جهت حضور در ایران دعوت کردیم که موافقت شد تا قبل از بازی‌های کشورهای اسلامی، اردویی با تیم بانوان ما داشته باشد.

میراسماعیلی: تدارک خوبی برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی دیدیم